-هزینه زیاد سرمایه گذاری اولیه نسبت به روش های دیگر به دلیل قیمت بالای دستگاه چاپ دیجیتال -رنگ های گران تر نسبت به رنگ های چاپ سنتی که در محل کارخانه قابل تهیه است .

-محدودیت تعداد رنگ ها از نظر گامون رنگ نسبت به روش های دیگر -حجم پایین رنگ خروجی (ضخامت چاپ) که هنوز نمی توان خروجی زیادی از چاپ انتشار داشت .

-کوتاه بودن تاریخ مصرف رنگ که با توجه به عدم امکان تولید ان در کارخانه باید از شرکت های تامین کننده تهیه شود با در نظر گرفتن این که زمان رسیدن محموله از کشور تولید کننده ممکن است طولانی باشد می تواند مشکل ساز شود .

-قیمت بالای قطعات یدکی و هدهای چپ و انحصاری بودن تولید آن ها -حساسیت هدها نسبت به شرایط تولید و نگهداری دستگاه -مشکل تامین قطعات

تکنولوژی چاپ کاشی :

در تکنولوژی چاپ دیجیتال بر خلاف سیستم های نسبتی قدیمی تر هیچگونه تماسی با سطح محصول وجود ندارد تعداد زیادی از دستگاه های دیجیتال دکور نشین ساخته شده و در حال حاضر در بازار موجود می باشد که همگی قابلیت کاکردن با سه , چهار یا شش جوهر را دارا می باشند اما همگی همان ایده اولیه را به اجرای می گذارند یعنی زمانی که در این ماشین ها تولید تصویر می شود در اصل همان تکثیر و نهایتا ترکیب رنگ صورت می گیرد .

دستگاه های دیجیتال قابلیت تولید متراژها ۱۵۰۰ – متر بر ساعت و بیشتر را نیز دارند (البته مناسب با رزولوشن در خواستی ) و محدودیت های چاپ فلت و با روتاری برای شارژ رنگ روی شابلون و یا چرخش سیلندر برای طر ح های سنتر تار بندی به منطقه حکاکی شده را ندارد و می توانند به صورت مستمر به چاپ بپردازد (لازم به ذکر است که این متراژ توان اسمی دستگاه است و با توجه به نیاز به وجود فاصله در بین کاشی ها و امکانات خط ,درحین فرایند تولید , دو عمل این میزان بسیار کم تر از این عدد است)