سال انتشار: ۱۳۷۷

محل انتشار: سومین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی

تعداد صفحات: ۱۵

نویسنده(ها):

محمدعلی بدری – پژوهشکده علوم و تکنولوژی زیر دریا، دانشگاه صنعتی اصفهان
کیاچهر بهفرنیا – پژوهشکده علوم و تکنولوژی زیر دریا، دانشگاه صنعتی اصفهان
امیر صمدی – پژوهشکده علوم و تکنولوژی زیر دریا، دانشگاه صنعتی اصفهان

چکیده:

بعد از جنگ جهانی دوم، با پیشرفت سریع صنعت و نیز صنایع دریائی، سازه های سنگین دریائی و احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت. طبیعی است با مرور زمان تعمیر قسمتهای فرسوده یا آسیب دیده امری لازم و ضروری می نمود، در ضمن اینکه انجام عملیات جوشکاری سازه های دریائی و خطوط لوله واقع در اعماق دریاها عملیاتی دشوار و پر هزینه می باشد.
جوشکاری در زیر آب می تواند به دو صورت خشک یا تر انجام شود. جوشکاری تر به معنای جوشکاری در آب بوده که در موارد حساس دقت لازم را ندارد و احتیاج به غواصانم ورزیده جوشکار دارد. روش دیگر انجام عملیات جوشکاری، استفاده از اتاقکهای خشک جوشکاری می باد. در این روش که در پژوهشکده علوم و تکنولوژی زیر دریا وابسته به دانشگاه صنعتی اصفهان طراحی شده است، اتاقک بر روی قسمت آسیب دیده قرار گرفته وپس از تخلیه آب از درون اتاقک، جوشکاری در محیط خشک و پر فشار انجام می پذیرد. این اتاقکها دارای فکهائی می باشد که جهت در یک راستا قرار دادن مقطع دو لوله ای (یا اعضائی) که بایستی جوشکاری یا تعمیر شونده تعبیه شده اند. سیستم تهویه، گازهای مضر را از داخل اتاقک به بیرون هدایت می نماید. در این طرح اتاقک شامل بدنه، تجهیزات روشنائی،مکانیزم آب بندی، سیستم ارتباط باشناور، تعادل و فضاسازی می باشد. هدف از طرح، جوشکاری و تعمیر لوله های پلی اتیلن حاوی آب شیرین می باشد و از آنجائیکه برای اولین بار در سطح کشور اقدام به طرح چنین وسیله ای می شود حائز اهمیت و توجه می باشد و اطلاعات جمع آوری شده و منابع و نتایج این طرح می تواند نقطه شروعی برای انجام طرح های مشابه در صنایع نفت و سایر صنایع دریائی و کلیدی کشور باشد.
با توجه به اینکه جوشکاری و تعمیر یک پایه سکوی نفتی در حدود یک میلیون دلار هزینه در بر دارد، نتایج حاصل از این طرح می تواند صرفه جوئی قابل توجهی در خروج ارز بنماید و تکنولوژی تعمیرات زیر دریا را برای نخستین بار وارد کشور کند. علاوه برآن در صورت گسترش شبکه های آب شیرین و برق و دیگر امکانات رفاهی به مناطق دور دست دریائی، امکان توسعه اجتماعی وجود دارد. در ضمن تعمیر لوله های مستعمل نفت که دارای نشتی می باشند به جلوگیری از آلودگی محیط زیست کمک شایانی می نماید.
لهذا بایستی گفت نتایج حاصل از این طرح، تجربه ساخت وسائل مورد نیاز برای انجام تعمیرات در اعماق دریا را به همراه تکنولوژی مربوط بومی نموده و تکنولوژی و خدمات مربوطه را می تواند به کلیه کشورهای تولید کننده نفت ارائه نماید. در ضمن آنکه می تواند به نحوه قابل ملاحظه ای به توسعه جزایر جنوبی کشور منجر گردد.