مقاله ارايه مدلي جهت سنجش ميزان کيفيت با توجه به مفهوم نوين کيفيت (NCQ) با استفاده از تئوري فازي (مطالعه موردي) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۸ در مديريت بهره وري (فراسوي مديريت) از صفحه ۳۱ تا ۵۸ منتشر شده است.
نام: ارايه مدلي جهت سنجش ميزان کيفيت با توجه به مفهوم نوين کيفيت (NCQ) با استفاده از تئوري فازي (مطالعه موردي)
این مقاله دارای ۲۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کيفيت
مقاله تئوري فازي
مقاله مفهوم نوين کيفيت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سيدي ميرحسين
جناب آقای / سرکار خانم: قاسم نژادمقدم نيما
جناب آقای / سرکار خانم: رحيمي غلامرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در محيط دگرگون و پرپيچيده امروزي کيفيت، واژه اي استراتژيکي براي تمامي سازمانها اعم از دولتي، غير دولتي، خدماتي، توليدي و … مي باشد و پرداختن به اين مبحث براي سازمانها امري حياتي است. استراتژي کيفيت و کيفيت استراتژي با توجه به مقوله مفهوم نوين کيفيت در حال حاضر از ضروريات و مباحث نوين مديريتي براي هر سازماني به سبب موفقيت و رقابت نمودن مي باشند. تعاريف و توصيفات زيادي از کيفيت شده است ولي يکي از مهمترين مشکلات و مسايل مديريتي اين است که بتواند اين متد (و ساير متدهاي کيفي) را به کمي تبديل نموده و قابل اندازه گيري نمايد. تئوري و منطق فازي تا حدودي اين مشکل را توانسته است حل نمايد و با کمک متغيرهاي زباني و به اصطلاح زبان طبيعي، فرمول بندي متدهاي کيفي را به انجام رساند. منطق فازي که توسط پروفسور لطفي زاده راه به عرصه علم گذاشته در کمي نمودن مسايل و متدهاي کيفي کمک شاياني مخصوصا به مديران سازمانها نموده است.
حال در اين تحقيق سعي داريم با استفاده از تئوري فازي، مقوله کيفيت را با توجه به مفهوم نوين کيفيت و چهار شاخص موجود در آن يعني: ۱- ويژگيها و شرايط فيزيکي، ۲- هزينه و ارزش، ۳- تحويل بموقع و ۴- خدمات بعد از عرضه، و با کمک نرم افزار  MATLABمدل بندي نماييم، و در نهايت مثالي براي درک بهتر ارايه شده است.