مقاله ارايه مدل تحليلي در استقرار نظام توليد ناب (مطالعه موردي: صنعت چرم و كفش استان تهران) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۸ در پژوهشگر (مديريت) از صفحه ۳۶ تا ۴۵ منتشر شده است.
نام: ارايه مدل تحليلي در استقرار نظام توليد ناب (مطالعه موردي: صنعت چرم و كفش استان تهران)
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله توليد ناب
مقاله تجزيه و تحليل شکاف
مقاله تامين کنندگان
مقاله تجزيه و تحليل ابعادي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: طلوعي اشلقي عباس
جناب آقای / سرکار خانم: معتدل محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: احتشام راثي رضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
توليد ناب يك فلسفه و نگرش جديد به توليد است كه خاستگاه و زادگاه آن كشور ژاپن مي باشد، اين رويكرد كه توسط اي جي تويودا و تايچي اوهنو ابداع شد بعدها در اروپا و آمريكا رواج يافت و مورد استقبال بسياري از كارخانجات قرار گرفت. در اين روش تلاش مي شود كه اتلاف به حداقل برسد و بيشترين بهره وري از تمام امكانات، نيروي انساني و سرمايه به عمل آيد.
اين مقاله شاخص هاي موثر در استقرار توليد ناب را شناسايي نموده و شاخص هاي شناسايي شده را با استفاده از مدل فرآيند تحليل سلسله مراتبي اولويت بندي مي نمايد. سپس به منظور اينكه چند مشخصه مختلف با ابعاد مختلف و اهميت هاي نسبي متفاوت را به يك مقدار منفرد بدون بعد تبديل كند از مدل تجزيه و تحليل ابعادي استفاده نموده است، عددي كه از محاسبات مدل تجزيه و تحليل ابعادي حاصل مي شود را با استاندارد جهاني توليد ناب مقايسه نموده و در نهايت پس از شناخت شكاف ميان سازمان هاي داخلي و خارجي مدل رياضي مناسب براي حداقل نمودن شکاف بين وضعيت كنوني و وضعيت مطلوب (آنچه که بايد باشد) ارايه مي نمايد.