مقاله ارايه مدل تلفيقي از مهندسي ارزش (VE) و تکنيک تحليل سلسله مراتبي (AHP) به منظور طراحي نماي ظاهري خودروي سمند که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۶ در چشم انداز مديريت بازرگاني (چشم انداز مديريت (پيام مديريت)) از صفحه ۸۷ تا ۱۱۲ منتشر شده است.
نام: ارايه مدل تلفيقي از مهندسي ارزش (VE) و تکنيک تحليل سلسله مراتبي (AHP) به منظور طراحي نماي ظاهري خودروي سمند
این مقاله دارای ۲۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مهندسي ارزش
مقاله شاخص ارزش
مقاله تکنيک تحليل سلسله مراتبي
مقاله تکنيک سيستماتيک تحليل کارکرد
مقاله مدل تلفيقي مهندسي ارزش و تکنيک تحليل سلسله مراتبي
مقاله طرح نماي ظاهري (خارجي)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: متقي هايده
جناب آقای / سرکار خانم: حبيبي راد امين

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
اگر سازمان ها بخواهند در عرصه خواسته هاي متغير و انتظارات متنوع مشتريان به همراه محيط متحول امروز، به حيات خود ادامه دهند؛ چاره اي جز اين ندارند، که براي مشتريان و جامعه مرتبط با آن به دنبال ارزش آفريني باشند. مهندسي ارزش يکي از ابزارهاي خلق و بهبود ارزش براي محصولات و خدمات بوده، که علاوه بر اينکه در زمينه هاي متفاوتي اعم از صنعت، خدمات، کشاورزي، آموزش و پرورش، حمل و نقل، راه و ساختمان و پروژه هاي عمراني کاربرد دارد، در اخذ تصميمات کارآمد توسط مديران، در حوزه هاي دولتي و غير دولتي نيز موثر خواهد بود. در تحقيق حاضر با به کارگيري تکنيک تحليل سلسله مراتبي (AHP) در فرايند مهندسي ارزش (VE) تلاش شده است، با توجه به محدوديت هاي در پيش روي شرکت، خودرويي به بازار ارايه شود، که براي مشتري ارزش بيشتري را به همراه داشته باشد.
در حال حاضر، عليرغم آنکه ضرورت ارايه يک محصول جديد به بازار توسط شرکت وجود دارد، اما فقدان منابع مالي لازم براي سرمايه گذاري و نيز زمان در اختيار، امکان انجام چنين کاري را از شرکت سلب کرده است. با اين وجود، تغيير طراحي نماي خارجي خودرو، راهکار مناسبي براي مساله مطروحه مي باشد. به اين ترتيب در تحقيق حاضر هدف، تعيين قطعاتي است، که با توجه به محدوديت هاي سرمايه گذاري در صورت تغيير طراحي، بهترين طرح نماي خارجي را براي شرکت داشته باشد. در نتيجه با استفاده از يک مدل تلفيقي از مهندسي ارزش و فرايند تحليل سلسله مراتبي، بهترين تصميم، که انتخاب موثرترين قطعات نماي ظاهري براي طراحي خودرو مي باشد، صورت مي پذيرد.