مقاله ارزيابي برنامه ملي فناوري نانو ايران با كارت امتيازي متوازن و تبيين جايگاه سرمايه اجتماعي به عنوان حلقه مفقوده نظام ملي نوآوري که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۷ در سياست علم و فناوري از صفحه ۴۹ تا ۵۸ منتشر شده است.
نام: ارزيابي برنامه ملي فناوري نانو ايران با كارت امتيازي متوازن و تبيين جايگاه سرمايه اجتماعي به عنوان حلقه مفقوده نظام ملي نوآوري
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نظام ملي نوآوري
مقاله سرمايه اجتماعي
مقاله فناوري نانو
مقاله نقشه استراتژي
مقاله كارت امتيازي متوازن

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قاضي نوري سيدسپهر
جناب آقای / سرکار خانم: توسلي زاده صادق

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تحقيق حاضر به منظور به كارگيري روش هاي نقشه استراتژي و كارت امتيازي متوازن در مورد استراتژي فناوري در سطح ملي طراحي و اجرا شد كه هدف از آن ارزيابي كارايي و اثربخشي برنامه ملي فناوري نانو ايران براي اطمينان از تكميل زنجيره نوآوري نانو در چارچوب نظام ملي نوآوري بود. در اين حالت وجوه كارت امتيازي متوازن در چارچوب نظام ملي نوآوري و براساس اهداف و كاركردهاي آن تنظيم و سنجه هاي مورد نياز تعريف شد. نتيجه جالب حاصل از ادغام مفاهيم نظام ملي نوآوري و كارت امتيازي متوازن استنباط آن بود كه در پايين ترين سطح نقشه استراتژي بايد سرمايه اجتماعي به عنوان زيرساخت نظام ملي نوآوري قرار گيرد و نظام ملي نوآوري نيز به نوبه خود زيرساخت توسعه اقتصادي است كه در بالاترين سطح نقشه استراتژي قرار خواهد گرفت.