سال انتشار: ۱۳۸۶

محل انتشار: نخستین کنفرانس بین المللی مدیریت زنجیره ی تامین و سیستم های اطلاعات

تعداد صفحات: ۲۲

نویسنده(ها):

مجتبی رئیس صفری – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات – تجارت الکترونیک دانشگاه
کامیار غفوری – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات – تجارت الکترونیک دانشگاه

چکیده:

زنجیره تامین شبکه ای از امکانات است که مواد خام تولید می کند ، آن ها را به کالاهای (مواد) اولیه و سپس محصولات نهایی تبدیل می کند و محصولات را از طریق سیستم توزیع به مشتریها تحویل می دهد. برای دستیابی به مدیریت (مدیریت) زنجیره تامین یکپارچه ، تعدادی از محققان و کارورزان تلاش های خود را برای پیشرفت مدل ها جهت بیان عناصر و فعالیت های زنجیره ای اختصاص داده اند.
مجموعه زنجیره تامین که توسط بیش از ۶۵۰ سازمان عضو (هم آکادمی و هم صنعتی) در سراسر جهان حمایت شده، مدل(SCOR ) مرجع عملیات زنجیره تامین را گسترش داده است. مدل SCOR فرآیند مدل مرجعی است که قصد داشته استانداردهای صنعتی داشته باشد که مدیریت زنجیره تامین نسل آینده را توانا سازد.
این مدل شامل توصیف استاندارد فرآیندهای مدیریتی یا چارچوب روابط بین فرآیندهای استاندارد، معیارهای استاندارد برای اندازه گیری اجرای فرآیند،کارهای مدیریتی می باشد که بهترین درجه اجرا و تنظیم خصوصیات و عاملیت نرم افزار را تولید می نماید.
این مقاله مدلSCOR و منافع آن را به اضافه گزارشات گویا خلاصه می کند و ابزار کمک کامپیوتر را برای نمودار منحنی زنجیره ای تامین در دو ویژگی(SCOR ) بیان می کند.