مقاله استخراج تانن از برگهاي اکاليپتوس (.Eucalyptus camaldulensis Dehnh) و تري ميريستين از جوز هندي (.Myristica fragrans Houtt) با استفاده از امواج ريزموج که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۹ در تحقيقات گياهان دارويي و معطر ايران از صفحه ۱۸۵ تا ۱۹۵ منتشر شده است.
نام: استخراج تانن از برگهاي اکاليپتوس (.Eucalyptus camaldulensis Dehnh) و تري ميريستين از جوز هندي (.Myristica fragrans Houtt) با استفاده از امواج ريزموج
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله .Eucalyptus camaldulensis Dehnh؛ .Myristica fragrans Houtt
مقاله اشعه ريزموج
مقاله تانن
مقاله تري ميريستين

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: اصغري ژيلا
جناب آقای / سرکار خانم: مظاهري تهراني محسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در اين بررسي تانن از برگ درخت اکاليپتوس گونه Eucalyptus camaldulensis Dehnh. و تري ميريستين از جوز هندي (Myristica fragrans Houtt.) با استفاده از تابش امواج ريزموج به ترتيب تحت شرايط تقطير برگشتي به مدت ۳۰ دقيقه، با قدرت ۳۰۰ وات و با استفاده از سل HEF در مدت ۱۰ دقيقه، دماي ۱۲۰ درجه سانتي گراد با قدرت ۷۰۰ وات استخراج شد. بازده خالص استخراج براي تانن %۵-۱۰ و براي تري ميريستين %۳۳ بدست آمد. آناليز کمي و کيفي با استفاده از FT-IR و HPLC فاز معکوس با ستون C18 و دتکتور فتوديود با حلال گرادياني آب / متانول در pH پايين انجام شد و آناليز تري ميريستين نيز با روشهاي اسپکتروسکوپي FT-IR،۱H-NMR  و۱۳C-NMR  انجام گرديد. اين روش در مقايسه با روشهاي حرارتي معمولي سريع و ساده بوده و بازده بالا و خلوص محصولات استخراجي از مزاياي اين روش مي باشد.