سال انتشار: ۱۳۷۸

محل انتشار: پنجمین کنگره تغذیه ایران

تعداد صفحات: ۷

نویسنده(ها):

احمد زندمقدم – دانشیار دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی

چکیده:

شیوع بیماریهای قلبی، سرطان، پوکی استوان و برخی بیماریهای دیگر در امریکای شمالی و اروپای غربی بیشتر ازکشورهای آسیایی به خصوص ژاپن می باشد. دلایلمختلف اتیولوژیکبرای این تفاوتها در نظرگرفته شده است که شامل خصوصیات نژادی، نحوه زندگی و رژیم غذایی می باشد. اهمیت غذا در این مسئلههر روز توجه بیشتری را به خود معطوف می دارد زیرا روشنشد است که بعضی از ترکیبات غذادارایفعالیت بیولوژیک می باشند، مطالعاتاپیدمیولوژیک نشان می دهد که جوامعی که غذایشان شامل مقادیرقابل توجهی استروژن های گیاهی است (Phyto-estrogen) کمتر در معرض بیماریهایی که بیماریهای غربی (Western disases) نامیده میشوند قرار دارند. استراوزنهایگیاهی ترکیباتی طبیعی هستند که در بسیاری از غذاها یافت می گردند. علت این نامگذاری شباهت ساختمانی انها به هورموناستروژن (۱۷B-Oestradiol) و قابلیت اتصال به گیرنده های استروژن در هسته سلول و نهایتا القاء خواص استروژنیک می باشد.
استروژنهای گیاهی شامل گروههای متعدد است که چهار گروه مهم آن عبارتند از لیگنن ها (Lignans)، ایزوفلاونها (Isoflavones) ، کومستنها (Cumestans) و رسور سیلیک اسید لاکتونها (Resorcylic acid lactones) ثابت شده است که این ترکیبات دارای فعالیت بیولوژیک در انسان و دام می باشند.
استروژنهای گیاهی در گیاهان مختلف از جمله غلات و لگوم ها (حبوبات و بقولات) یافت شده اند غلظت استروژنهای گیاهی در قسمتهای مختلف گیاه متفاوت بوه و عواملی نظیر واریته،موقعیت جغرافیایی و تاریخ کشت موثر می باشند. .