مقاله استفاده از توابع رستري محيط GIS در طراحي شهري هماهنگ (نمونه موردي طرح توسعه پرديس مرکزي دانشگاه تهران) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار و تابستان ۱۳۸۹ در هويت شهر از صفحه ۱۱۹ تا ۱۳۰ منتشر شده است.
نام: استفاده از توابع رستري محيط GIS در طراحي شهري هماهنگ (نمونه موردي طرح توسعه پرديس مرکزي دانشگاه تهران)
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله طراحي شهري هماهنگ
مقاله GIS
مقاله تحليل رستري
مقاله درونيابي فضايي
مقاله فيلترگذاري
مقاله همپوشاني

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قلمبردزفولي راما
جناب آقای / سرکار خانم: قهقايي آرمين

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
يكي از زير شاخه هاي شهرسازي كه شايد محدودتر با GIS در ارتباط بوده، طراحي شهري است. آن چه در مقالات كاربرد GIS در طراحي شهري مشاهده مي شود اكثرا مربوط به توان نمايش سه بعدي نرم افزارهايGIS  است. حال آن كه يكي از بهترين امكانات سامانه اطلاعات مکاني توان بالاي تحليلي و جستجوي مكاني و توصيفي با كمك پايگاه داده متصل به سيستم است.
هدف از اين مقاله بررسي قابليت هاي تحليلي GIS براي پروژه هاي طراحي شهري بوده و پيامد تجربه اي است در يك نمونه موردي پروژه طراحي شهري كه توانست تا حدود زيادي توافقي عمومي بين گروه هاي ذي نفع را ايجاد نمايد. اين تجربه نشان داد كه بسياري از فرآيندهاي ذهني طراح را مي توان به طور جامع و همه جانبه با نگاه فازي، و با كمك فضاي انعطاف پذير محيط رستر و توابع مربوطه مدلسازي نمود. لذا تجربه مذكور مي تواند باب جديدي را براي استفاده از GIS در پروژه هاي طراحي شهري باز نمايد.