مقاله استفاده از روش هاي حذف بار تركيبي تطبيقي به منظور بهبود پايداري ولتاژ سيستم قدرت – قسمت اول: مفهوم كلي و الگوريتم ها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۹ در مهندسي برق و مهندسي کامپيوتر ايران از صفحه ۳ تا ۱۲ منتشر شده است.
نام: استفاده از روش هاي حذف بار تركيبي تطبيقي به منظور بهبود پايداري ولتاژ سيستم قدرت – قسمت اول: مفهوم كلي و الگوريتم ها
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله افت ولتاژ
مقاله حاشيه پايداري ولتاژ
مقاله حذف بار تركيبي تطبيقي
مقاله حذف بار فركانسي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صفاريان عليرضا
جناب آقای / سرکار خانم: صنايع پسند مجيد
جناب آقای / سرکار خانم: پيروزقلعه امير

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
اين مقاله قسمت اول از يك مقاله دوقسمتي است كه در آن چند روش حذف بار تركيبي تطبيقي براي اصلاح روش حذف بار فركانسي متداول به منظور بهبود پايداري سيستم قدرت و بالاخص افزايش حاشيه پايداري ولتاژ سيستم پس از وقوع حوادث شديد پيشنهاد مي گردد. امروزه با گسترش شبکه هاي قدرت و خصوصي سازي و رقابتي شدن صنعت برق، حاشيه امنيت شبکه ها در مقابل انواع ناپايداري کاهش يافته است. در اين شرايط روش هاي حفاظتي متداول خصوصا در حوادث تركيبي نمي توانند به خوبي از شبكه در برابر ناپايداري محافظت كنند. در برخي از اين حوادث با وجود اين که روش هاي حفاظتي متداول فركانس سيستم را به محدوده مجاز باز مي گردانند، نهايتا سيستم بر اثر افت ولتاژهاي شديد دچار ناپايداري ولتاژ مي گردد. در برخي حوادث ديگر افت ولتاژ شديد باعث اختلال در عملکرد رله هاي فرکانسي مي گردد. در اين مقاله سه روش حذف بار تركيبي تطبيقي براي مقابله با اين گونه حوادث پيشنهاد شده است. اين روش ها بر اساس اطلاعات محلي اندازه ولتاژ و فرکانس و بدون نياز به ارتباط مخابراتي عمل مي كنند. در الگوريتم هاي پيشنهادشده، حذف بار از نقاط با افت ولتاژ بيشتر و طولاني تر در حين افت فركانس آغاز مي گردد و سرعت، محل و مقدار حذف بار بسته به محل وقوع حادثه و وضعيت ولتاژي سيستم و نرخ افت فركانس به طور تطبيقي تغيير مي كند. در قسمت دوم مقاله، نتايج عددي شبيه سازي روش متداول و روش هاي پيشنهادي در يك شبكه بزرگ و واقعي ارايه شده و عملكرد اين روش ها به ازاي حوادث مختلف مورد بررسي قرار گرفته است.