سال انتشار: ۱۳۸۵

محل انتشار: چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت

تعداد صفحات: ۱۰

نویسنده(ها):

مصطفی ترک شیرازی –

چکیده:

مدیریت ، نوعی جنگ است ، هر چند خود جنگ نیز مدیریت می شود ، اما برای من ، مشکلات و بحرانها ، دشمناند و تصرف رویشگاه آنها ، نابودی و حذف آنها ، هدف عمدة از جنگ و تنها لذت کشتار و قلع قمع بی رحمانة آنها و تصرف رویشگاهها و زادگاه هایشان ، و خشکاندن ریشه هایشان ، بگونه ای که دیگر هرگز نرویند و پدیدار نشوند ، باعث ارضاء شده و اقناع . در این دیدگاه و بینش صلح و سازش ، جایی ندارد و اصلاً تعریف شده نیست ، تنها و تنها ، کشتار و نابودی آنهاست ، که آرمان است و استراتژی و لاغیر .
مدیریت عبارتست از توان ترسیم ، تعیین و تبیین فرآیندها و تعاملات و هدایت کنترل و ارزیابی آنها بر اساس معیارها و ملاک های مشخص و معین در هر مقطع ، بگونه ای که با حداقل تنش و حداقل هرینه از منابع ، اهداف از پیش تعیین شده را قابل دسترسی و محقق سازد " حال این تعریف مورد پذیرش اصحاب کمال قرار گیرد و چه نگیرد . ولی راهبرد لازم را برای نیل به اهداف که گاه فراتر از اهداف سازمانی قرار می گیرد . معین و مشخص می سازد . ترسیم فرآیند ها و تعاملات و پاسخ به محرکات درونی و بیرونی سیستم و کنترل و هدایت آنها ، چیزی نیست که بتوان آن را در مدارس ، دانشکده ها و یا کتابها آموخت ، بلکه برخو رد خلاقانه و مبتکرانه ، تنها با پشتوانه ای از اعتماد بنفس و آگاهیهای اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی و البته ، با بر خوردداری از حداقل منابعی که بتوان هزینه کرد ، تنها عامل تعیین کننده است و هر بهانه دیگر ، فقط نوعی توجیه در ناتوانی ذاتی است ، و این در ماهیت بر میگردد ، به همان صحنه های جنگ ، تاکتیکها ، استراتژیها ، آفندها و پدافنها و ….. بی آنکه هدفی نهایی د رغبار حاصل از گرد و خاک صحنه های نبرد ، گم شود و فراموش نیروگاه آبادان ، شامل چهار واحد گازی است ، با توان تولیدی ۵۰۰ مگاوات ،که در بهار ۱۳۸۲ ، تحویل داده شدند و آماده بهره برداری . واحدها از نوع ۱۲۳ . FRAME 9 مگاواتی می باشند که ساخت و مونتاژ شرکتهای GE و آلستوم هستند و نسبت به نمونه هایی که قبلاً در فارس و یزد و بعضی از شهرهای دیگر ، نصب شده اند ، اندک تغییراتی داشته اند و بهینه سازی شدند . استخدام نیروهای جوان برای بدنة فرو دستی نیروگاه . هر چند گزینش این نیروها ، هم اصلاً علمی نبود و از گزند اعمال نفوذ های عوامل مقتدر – با تحمیل افراد فاقد کمترین صلاحیت و خارج از مراحل تعریف شده گزینش – جان سالم به در نبرد ، اما صرف جوان بودن نیروها – که شاید اگر می توانستند و یا نیاز داشتند ، همین یک نکتة مثبت را نیز می گرفتند – بزرگترین و اساسی ترین نقطه قوت و رخداد مثبتی بود ، که نصیب نیروگاه شد و حادث .
اما کادر مدیریتی و سر پرستی نیروگاه که خود من هم یکی از آنها بودم ، کلاً مجموعه ای بود که از افراد سابقه داری که بهمراه مدیر عامل وقت نیروگاه و از شرکت تعمیرات نیروگاههای خوزستان به هدف بنیان گذارشتن تشکیلات و فراهم کردن مقدمات کار ، برای تحویل گیری واحدها و سازماندهی امور از اهواز به آبادان وارد شدند