مقاله امكان سنجي استفاده از تكنولوژي تابش موج الكتروني (EBDS) براي تصفيه و كنترل آلاينده هاي حاصل از دودكش واحدهاي صنعتي، و حذف هم زمان گازهاي NOx و SO2 که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۸ در علوم و تكنولوژي محيط زيست از صفحه ۱ تا ۱۳ منتشر شده است.
نام: امكان سنجي استفاده از تكنولوژي تابش موج الكتروني (EBDS) براي تصفيه و كنترل آلاينده هاي حاصل از دودكش واحدهاي صنعتي، و حذف هم زمان گازهاي NOx و SO2
این مقاله دارای ۱۳ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تصفيه گازهاي خروجي از دودكش
مقاله فرآيند تابش موج الكتروني
مقاله حذف همزمان NOx و SO2
مقاله كنترل آلودگي هوا

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كاه فروشان داوود
جناب آقای / سرکار خانم: سلطان محمدزاده جعفرصادق
جناب آقای / سرکار خانم: فاتحي فر اسماعيل

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
گازهاي خروجي از دودكش واحدهاي صنعتي كه حاصل احتراق سوخت هاي فسيلي است منجر به انتشار آلاينده هاي مختلف در هواي محيط مي شود. اين آلاينده ها براي محيط زيست و سلامت انسان مضر بوده و بايستي كنترل و حذف گردد. فن آوري تابش موج الكتروني كه در سال هاي اخير توسعه يافته، روشي اقتصادي و موثر براي حذف همزمان آلاينده هاي گازي دودكش و جايگزيني مناسب براي روش هاي متداول معرفي شده است.
در اين مقاله ملاحظات فني و اقتصادي حذف آلاينده هاي گازيNOx ،SO2  از گازهاي دودكش و كاربردهاي اين فن آوري در صنايع مرتبط بررسي گرديده است. نتايج نشان مي دهد كه فن آوري تابش الكتروني با داشتن بازده بالاي حذفNOx ،SO2  از گازهاي خروجي و همچنين داشتن مزيت هاي فني و اقتصادي در مقايسه با ديگر روش ها، مي تواند به عنوان روشي بسيار مناسب در تصفيه آلاينده هاي حاصل از گازهاي دودكش واحدهاي صنعتي بوده و در صورت كاهش هزينه ها. براي كشورهاي كمتر توسعه يافته نيز استفاده شود.