مقاله امکان سنجي فني – اقتصادي – زيست محيطي بهره برداري بهينه از سيستم هاي توليد پراکنده، ميکرو توربين – فتوولتائيک، با به کارگيري الگوريتم PSO که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۷ در مطالعات‌ اقتصاد انرژي‌ از صفحه ۳۵ تا ۶۳ منتشر شده است.
نام: امکان سنجي فني – اقتصادي – زيست محيطي بهره برداري بهينه از سيستم هاي توليد پراکنده، ميکرو توربين – فتوولتائيک، با به کارگيري الگوريتم PSO
این مقاله دارای ۲۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سيستم ترکيبي ميکروتوربين – فتوولتائيک
مقاله هزينه اجتماعي آلاينده هاي زيست محيطي
مقاله هزينه ديماند
مقاله هزينه پيک زدايي
مقاله الگوريتم SO
مقاله توليد پراکنده

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كاووسي نژاد اميدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: محمدي اردهالي مرتضي
جناب آقای / سرکار خانم: قره پتيان گئورك

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در اين مطالعه، يك سيستم ترکيبي متشكل از سيستم ميکروتوربين، فتوولتائيک و مبدل AC/DC، براي تامين انرژي الکتريکي و حرارتي ساختمان ها طراحي شده است. به منظور دست يابي به حداقل هزينه ها، تابع هدف شامل هزينه هاي سرمايه گذاري سيستم ترکيبي، هزينه آلاينده هاي زيست محيطي، هزينه هاي پيک زدايي و هزينه هاي خريد و فروش انرژي الکتريکي از شبکه سراسري است. براي رسيدن به طرح بهينه با توجه به گستردگي متغيرها و بزرگي تابع هدف، از الگوريتم اجتماع ذرات (PSO)، استفاده شده است. سيستم ترکيبي در اين مطالعه، شامل ۱۰۰ متغير است، که به تعيين ظرفيت هاي بهينه ميکروتوربين، فتوولتائيک، اينورتر و زاويه نصب صفحات فتوولتائيک و هم چنين نحوه بهره برداري بهينه به صورت ۲۴ ساعته براي هر فصل مربوط مي شود. براي بهينه سازي سيستم، نرم افزاري در محيط برنامه نويسي MATLAB، آماده شده است. در پايان، نتايج حاصل شده براي بيمارستاني با پيک بار الکتريکي kW340 و بار حرارتي ۸۷۰kW، نشان مي دهد که در حالتي که تعرفه هاي انرژي واقعي و تعرفه پيک زدايي (يارانه اي كه دولت به ازاي نصب هر كيلووات سيستم تركيبي به بهره بردار مي دهد) بالاتر از ۱۰۰۰$kW باشد، در طول عمر پروژه ساليانه معادل ۶۴۳۶۱ دلار سودآوري دارد، هم چنين ظرفيت هاي بهينه ميکروتوربين، اينورتر جهت نصب، به ترتيب ۳۴۹kW و ۳۱۵kW انتخاب شده است.