مقاله اهداف و پيامدهاي جنگ ۲۲ روزه رژيم صهيونيستي عليه غزه که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۸ در تحقيقات سياسي و بين المللي از صفحه ۲۷ تا ۵۶ منتشر شده است.
نام: اهداف و پيامدهاي جنگ ۲۲ روزه رژيم صهيونيستي عليه غزه
این مقاله دارای ۳۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله رژيم صهيونيستي
مقاله غزه
مقاله جنگ ۲۲ روزه
مقاله انتفاضه
مقاله حماس
مقاله حکومت خودگردان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سبزيان موسي آبادي عليرضا
جناب آقای / سرکار خانم: مظفري هانيه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در ۲۷ دسامبر ۲۰۰۸ حمله رژيم صهيونيستي به غزه با هجوم ۱۰۰ جنگنده رژيم صهيونيستي آغاز شد. جنگ، ۲۲ روز ادامه يافت و در اين ميان بيش از ۷۰۰۰ فلسطيني به شهادت رسيدند و يا زخمي شدند. موضوع اين مقاله، بررسي اهداف و پيامدهاي جنگ ۲۲ روزه رژيم صهيونيستي عليه غزه است. بنابراين نخست در صدد بررسي اهداف رژيم صهيونيستي در جنگ عليه غزه هستيم، سپس به بررسي آثار و پيامدهاي داخلي، منطقه اي و بين المللي اين جنگ خواهيم پرداخت.
فرضيه هاي مورد بررسي در اين مقاله عبارتاند از:
.۱ فرضيه معطوف به اهداف: نابودي حماس و اشغال غزه يکي از اهداف اصلي رژيم صهيونيستي در جنگ ۲۲ روزه عليه غزه است.
 .2فرضيه معطوف به پيامد: جنگ ۲۲ روزه، ناتواني رژيم صهيونيستي در سرکوب مقاومت فلسطين را به اثبات رساند و در سطح بين الملل باعث شناخت مظلوميت مردم فلسطين و بسيج افکار عمومي جهان عليه رژيم صهيونيستي شد.
روش تحقيق در اين مقاله توصيفي  تحليلي است، بدين معنا که ابتدا با روش توصيفي به ابعاد جنگ ۲۲ روزه اشاره مي شود و سپس اهداف و پيامدهاي جنگ مورد بحث و بررسي قرار مي گيرد.
از نتايج به دست آمده در اين تحقيق اين است که مقاومت اسلامي فلسطين طي ۲۲ روز جنگ و محاصره شديد دريايي و زميني در مقابل رژيم صهيونيستي ثابت کرد که مي تواند باز هم به مقاومت و پايداري ادامه دهد، اما در مقابل، رژيم صهيونيستي نتوانست به هيچ هدفي از اهداف از پيش تعيين شده خود در حمله به غزه برسد و اين بزرگترين دستاورد براي ملت فلسطين است؛ بنابراين آنچه در نوار غزه اتفاق افتاد يک پيروزي تاريخي براي مقاومت اسلامي فلسطين است.