مقاله اهميت آموزش باليني در پرستاري که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۸ در راهبردهاي آموزش از صفحه ۱۵۳ تا ۱۵۹ منتشر شده است.
نام: اهميت آموزش باليني در پرستاري
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آموزش باليني
مقاله محيط باليني
مقاله دانشجوي پرستاري
مقاله ارزشيابي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ملاهادي محسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: آموزش باليني يکي از ارکان مهم آموزش پرستاري به حساب مي آيد. حدود نيمي از زمان آموزش دانشکده هاي پرستاري صرف آموزش باليني مي شود؛ به طوري که آموزش باليني، قلب آموزش حرفه اي پرستاري را تشکيل داده و در شکل دهي هويت حرفه اي پرستاري نقش اساسي بازي مي کند. سيستم آموزش باليني فعلي پرستاري بيشتر بر حفظ اطلاعات تکيه دارد و مدرس در آن نقش اصلي و محوري را بازي مي کند. هدف اصلي آموزش پرستاري، به کاربردن موارد آموخته شده کلاس هاي نظري توسط دانشجو، در بالين و محيط واقعي و افزايش قدرت تصميم گيري در شرايط واقعي و حاد است. هرچند که آموزش باليني داراي فوايد زيادي است، اما اجراي آن با مشکلات و موانعي روبرو است که براي تاثير بهتر و اجراي موثر آن بايد بر اين مشکلات فايق آمد.
نتيجه گيري: آموزش باليني پرستاري، نياز به تامين امکانات، تجهيزات محيط باليني و بازنگري ابزارها و فرآيندهاي ارزشيابي باليني دارد. ارتقاي عملکرد مربيان و جذب همکاري هاي حرفه اي مي تواند در بهبود وضعيت آموزش باليني مفيد واقع شود.