سال انتشار: ۱۳۷۸

محل انتشار: پنجمین کنگره تغذیه ایران

تعداد صفحات: ۷

نویسنده(ها):

شکوفه معراجی – بیمارستان شهید رجایی تهران
فریدون نوحی – بیمارستان شهید رجایی تهران
سعید اورعی – بیمارستان شهید رجایی تهران
مجید ملکی – بیمارستان شهید رجایی تهران

چکیده:

بیماریهای قلبی – عروقی به عنوان مهم ترین علت مرگ و میر در کشورهای توسعه یافته می باشند . درامریکااین بیماری گریبانگیر بیش از نصف جمعیت می باشد ، در انگلستان حدود ۲۶% و با میزان بیشتر در اسکاتلند و ولز و ایرلند شمالی بوده است. درکشورهای توسعه یافته اپیدمیولوژی بیماریهای قلبی – عروقی از سال ۱۹۶۰ شروع شده و در نیمه این قرن به ماکزیمم خود رسیده و از آن به بعد میزان مرگ و میر به طور قابل ملاحظه ای تقلیل یافته است.
علاوه بر کورهای توسعه یافته درکشورهای در حال توسعه ازجمله کشورهای مدیترانه شرقی طبق گزارش دفاتر WHO نسبت به مرگ و میر از اینبیماری در این ناحیه از ۲۵% تا ۴۵% متغیر می باشد.
طبق گزارش مرکز آمار ایران مرگ و میر از بیماریهای قلبی – عروقی در شهرهای منتخب ایران ازسال ۱۳۵۰ تا ۱۳۷۰ از ۲۰/۶ به ۲۹/۵۵ درصد افزایش یافته است.
بررسیهایی که درکشور شده است نشان م دهد بالا بودن ریسک فاکتورهای کلاسیک مانند کلسترول توتال (TC)، تری گلیسرید (TC) و لیپوپروتئین سبک (LDL-C) ممکن است که د رایجاد بیماریهای قلب رل مهم را ایفا نمایند (۴/۵). یک بررسی جدید که در شهر تهران شده نشان می دهد که ۶۴% افراد ظاهرا سالم در شهر تهران دچار اختلال چربی درخون می باشن.