مقاله اينترنت، جنبش هاي اجتماعي جديد و بسيج اعتراض ها (بررسي نظري و مصداقي چند جنبش اجتماعي) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۸ در پژوهشهاي ارتباطي (پژوهش و سنجش) از صفحه ۱۵۱ تا ۱۷۶ منتشر شده است.
نام: اينترنت، جنبش هاي اجتماعي جديد و بسيج اعتراض ها (بررسي نظري و مصداقي چند جنبش اجتماعي)
این مقاله دارای ۲۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اينترنت
مقاله جنبش هاي اجتماعي جديد
مقاله جنبش هاي ضد جنگ
مقاله زاپاتيستا
مقاله سازمان تجارت جهاني
مقاله گروه ۸

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سردارنيا خليل اله

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
فناوري هاي نوين ارتباطي در دهه ۱۹۹۰، به افزايش قدرت جنبش هاي اجتماعي جديد، در شکل دهي و هدايت افکار عمومي جهاني، اعتراض ها و ايجاد چالش هاي جدي براي حکومت ها انجاميده اند. چنان که مي توان گفت جنبش هاي اجتماعي جديد با بهره گيري از فناوري هاي جديد رسانه اي، نقش بسيار مهمي در تحولات جامعه مدني جهاني ايفا مي کنند.
در اين مقاله، نخست، به کارکردهاي مهم اينترنت در جنبش هاي اجتماعي، از حيث نظري پرداخته مي شود و سپس، به منظور تاييد بحث هاي نظري، جنبش هاي اجتماعي زاپاتيستا، جنبش هاي اعتراضي عليه سازمان تجارت جهاني و گروه ۸ و نيز جنبش هاي صلح طلبانه، به اجمال بررسي مي شوند. نتايج اين مطالعه نشان مي دهد، از نيمه دوم دهه ۱۹۹۰ به بعد، اينترنت با قابليت هايي همچون پست الکترونيک، وب سايت ها، اطلاع رساني گسترده، شبکه سازي و هويت سازي، بر موفقيت اين جنبش ها در تشويق و بسيج اعتراض ها در سطح جهاني، تاثير قابل توجهي داشته است.