مقاله بازتاب كمرنگ شدن جايگاه شعر و ارزش هاي معنوي در شعر تي. اس. اليوت، شاعر انگليسي (امريكايي تبار)، و مهدي اخوان ثالث (عنوان عربي: تجليات ضعف المکانة الشعرية و القيم المعنوية في شعر تي. اس. اليوت، شاعر انجلترا (المقيم في أميركا)، و مهدي أخوان ثالث) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۷ در مطالعات ادبيات تطبيقي (ادبيات تطبيقي) از صفحه ۱۷۴ تا ۱۸۶ منتشر شده است.
نام: بازتاب كمرنگ شدن جايگاه شعر و ارزش هاي معنوي در شعر تي. اس. اليوت، شاعر انگليسي (امريكايي تبار)، و مهدي اخوان ثالث (عنوان عربي: تجليات ضعف المکانة الشعرية و القيم المعنوية في شعر تي. اس. اليوت، شاعر انجلترا (المقيم في أميركا)، و مهدي أخوان ثالث)
این مقاله دارای ۱۳ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله علوم تجربي
مقاله كمرنگ شدن نقش شعر و هنر
مقاله تنهايي و نوميدي انسان (كليد واژه عربي: العلوم التجربية
مقاله ضعف دور الشعر والفن
مقاله وحدة الإنسان ويأسه)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مكوندي رحمان

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکیده فارسي:
از آغاز رنسانس تا به امروز، مسير انديشه بيشتر دانشمندان ــ به ويژه در جهان غرب ــ بر اين تفكر كه علم، خاصه علوم تجربي، يگانه چاره بخش گرفتاري هاي انسان است، استوار بوده است. بر اساس اين شيوه تفكر، هر پديده و يا باوري كه با ترازوي علم قابل اندازه گيري نبود، بي اعتبار شمرده مي شد. اين شيوه تفكر به كمرنگ شدن امور معنوي و اخلاقي و نيز هنر و شعر منجر شد. يكي از نتايج تحولات مذكور، تنهايي و سرگشتگي انسان بوده است. در مقاله حاضر تلاش شده است بازتاب اين شيوه تفكر و نيز تحولات حاصل از آن در شعر تي. اس. اليوت و مهدي اخوان ثالث بررسي شود.