مقاله بررسي آسيب پذيري مبلمان شهري در برابر زلزله (مطالعه موردي شهر تهران، محدوده ميدان هفت تير تا انتهاي بلوار كشاورز) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۸ در امداد و نجات از صفحه ۶۹ تا ۸۲ منتشر شده است.
نام: بررسي آسيب پذيري مبلمان شهري در برابر زلزله (مطالعه موردي شهر تهران، محدوده ميدان هفت تير تا انتهاي بلوار كشاورز)
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مبلمان شهري
مقاله مبلمان خياباني
مقاله مبلمان فضاي باز
مقاله تجهيزات شهري
مقاله ايمني تجهيزات شهري آسيب پذيري تجهيزات شهري

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فضلي خاني فروه
جناب آقای / سرکار خانم: حسني نگار

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: تجهيزات مورد استفاده در خيابان هاي شهري يا اصطلاحا مبلمان شهري، از اجزاي ضروري و جدايي ناپذير شهرها به شمار مي روند. در اين مطالعه تلاش بر اين است تا ضمن شناسايي نقاط ضعف و قوت مبلمان شهري از نظر طراحي، ساخت، مكان يابي، نصب و از ديدگاه سوانح، تاثير مبلمان شهري در افزايش بحران، پس از وقوع زلزله مورد بررسي و تحليل قرار گيرد.
روش ‌ها: در اين پروژه آسيب پذيري هريک از عناصر ذكر شده، با توجه به استانداردهاي رايج با وضع موجود مورد نقد و ارزيابي قرار گيرد. بدين منظور پس از بررسي اجمالي استانداردهاي هر يک از عناصر مبلمان شهري، به تطبيق آنها با وضع موجود در سطح منطقه ۶ تهران (ميدان هفت تير تا انتهاي بلوار كشاورز) به عنوان يک مطالعه موردي، پرداخته شده است.
يافته ‌ها: با در نظر گرفتن استانداردهاي تحقق ساخته در اين مطالعه عدم رعايت برخي نكات ضروري ايمني در مبلمان شهري منطقه مورد بررسي (شامل: محل نصب، نحوه اتصالات، مقاومت سازه، قابليت دسترسي، شكي مضاعف در هنگام حوادث) در موارد متعددي مشاهده شده است.
نتيجه‌ گيري: علي رغم تدوين برخي استانداردهاي ساخت و نصب تجهيزات شهري در سازمان زيباسازي شهر تهران، ضوابط و استاندارد جامع و مناسبي در زمينه رعايت ايمني مبلمان شهري وجود ندارد.