مقاله بررسي اجمالي اصلاح قانون و مقررات تعاون در هفت کشور جهان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در آبان و آذر ۱۳۸۸ در تعاون از صفحه ۱۱۹ تا ۱۴۷ منتشر شده است.
نام: بررسي اجمالي اصلاح قانون و مقررات تعاون در هفت کشور جهان
این مقاله دارای ۲۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فيلين سين
جناب آقای / سرکار خانم: بودوريس كيت

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با نگاهي به تاريخ تعاونيها در سراسر دنيا درمي يابيم که تعاون به عنوان واقعيتي انکارناپذير، در طول دو قرن گذشته رشد چشمگيري کرده و توانسته است ضمن حفظ حضور خود در تمام صحنه هاي اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي، نيازهاي طبيعي جوامع انساني را نيز برآورده سازد. در بخش تعاون جمهوري اسلامي ايران نيز اين تحول چشمگير، کاملا محسوس بوده است. احياي اصل ۴۴ قانون اساسي بر اساس سند چشمانداز جمهوري اسلامي در افق ۱۴۰۴ هجري شمسي را بايد از مصاديق بارز اين تحول دانست.
نوشتار حاضر برگرفته از مطالب کتاب “بسترسازي براي توسعه تعاون” تاليف سينفلين و کيت بودوريس است که در سال جاري توسط نگارنده ترجمه و به همت وزارت تعاون چاپ و منتشر گرديد. اين کتاب يکي از دستاوردهاي پروژه ” طرح قانون و مقررات تعاون” با نام اختصاري کلاريتي به معني شفافيت است که در سال ۲۰۰۵ با همکاري هشت سازمان دست اندرکار توسعه تعاوني برون مرزي به اجرا درآمد. دست اندرکاران اين پروژه بر اين باورند که افراد شرکت کننده در پروژه کلاريتي توانسته اند مجموعه اصول محوري براي اصلاح قانون تعاون را در قالب همين کتاب تنظيم و تصويب نمايند. مطالب اين کتاب در کنار ساير اطلاعاتي که از طريق وبگاه ويژه و پيوندهاي مرتبط (لينک ها) در دسترس مي باشد، از اين پس نقش موثري در توانمندسازي قانون تعاونيها ايفا خواهد کرد. در اين کتاب روند اصلاح قانون و مقررات تعاون در هفت کشور جهان شامل نيکاراگوئه، غنا، مغولستان، فيليپين، جمهوري دمينيکن، آفريقاي جنوبي و ازبکستان مورد بحث و بررسي قرار گرفته و نکات بارز هر کشور به طور مجزا ارایه شده است.