مقاله بررسي باز يافت دانه هاي تغيير شكل يافته (ضايعاتي) حاصل از مصرف پودر جوشكاري زيرپودري که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۷ در علوم و تكنولوژي محيط زيست از صفحه ۷۱ تا ۸۳ منتشر شده است.
نام: بررسي باز يافت دانه هاي تغيير شكل يافته (ضايعاتي) حاصل از مصرف پودر جوشكاري زيرپودري
این مقاله دارای ۱۳ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بازيافت
مقاله جوشكاري زيرپودري
مقاله الکترو ميكروسكوپ روبشي
مقاله گل جوش

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ارزاني كاوه
جناب آقای / سرکار خانم: حقيقتي اميرحسين
جناب آقای / سرکار خانم: حاجي سيدميرزاحسيني سيدعليرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
انسان عصر جديد در فكر و تلاش عملي براي يافتن راه‌حل‌هاي مناسبي است تا بتواند قسمت اعظم ضايعات صنعتي را به جاي دور ريختن در آب ها و اقيانوس ها و انباشتن در كويرهاي بي سرنشين جهان سوم، به طريقي مورد مصرف مجدد قرار دهد.
ضايعات حاصل از مصرف پودر هاي جوشکاري زير پودري نيز يكي از ضايعات صنعتي آلوده کننده محيط زيست است. در اين تحقيق سعي شده با كمك دستگاه هاي تعيين کننده نوع فازها (ايكس ري ديفراكتومتري(XRD ، تعيين کننده تركيب شيميايي (ايكس ري فلوروسنس (XRF، بررسي نوع و شکل فازها (الكتروميكروسكوپ روبشي(SEM، تعيين کننده آناليز فازها در ضمن بررسي هاي الكتروميكروسكوپ روبشي (پراکنده کننده انرژي اشعه ايكس(EDX ، تعيين کننده مقدار كربن و گوگرد (دستگاه اشترولاين) و با استفاده از روش هاي آسياب، جداسازي، فرآوري، فرمولاسيون و زينترسراميكي روشي براي مصرف مجدد ضايعات جوشکاري زيرپودري يافته شود.
طي اين تحقيق مشخص گرديد كه با جداسازي ذرات آهني افزوده شده ضمن کاربرد به تركيب پودر، مي توان ضايعات حاصل از پودر تغيير شکل يافته را مجدداً جهت ساخت پودر جوشكاري مورد استفاده قرار داده و اثرات زيست محيطي آن را کاهش داد.