مقاله بررسي تحليلي ارتباط بين تغييرات اقلام صورت گردش وجوه نقد با تغييرات سهام در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران ( با تاکيد بر استاندارد حسابداري شماره ۲ ايران) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۸ در مديريت صنعتي از صفحه ۸۷ تا ۹۶ منتشر شده است.
نام: بررسي تحليلي ارتباط بين تغييرات اقلام صورت گردش وجوه نقد با تغييرات سهام در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران ( با تاکيد بر استاندارد حسابداري شماره ۲ ايران)
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بازده سهام عادي
مقاله صورت جريانات نقدي
مقاله فعاليت هاي عملياتي
مقاله فعاليت هاي سرمايه گذاري
مقاله فعاليت هاي تامين مالي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: محمودي خشرو اميد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تحقيق حاضر به بررسي تحليلي ارتباط بين تغييرات اقلام صورت گردش وجوه نقد با تغييرات بازده سهام در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران پرداخته است. بدين منظور که با استفاده از تغييرات اقلام صورت گردش وجوه نقد بتوان تغييرات بازده سهام را پيش بيني کرد. در راستاي اين موضوع شش فرضيه تبيين شده است که فرضيه ها از نوع همبستگي يا همخواني مي باشند و به همين جهت از رگرسيون ساده و چند گانه در تحليل اين فرضيه استفاده شده است که نتيجه تست فرضيات بدين گونه بود که هيچکدام از آنها تاييد نشدند.
نتيجه گيري کلي بدين صورت است که به دليل عدم کارايي بازار اوراق بهادار تهران نمي توان برروي اطلاعاتي که از جانب شرکت هاي پذيرفته شده در اين سازمان صادر مي شود اتکا نمود، چون اطلاعات صادره نمي تواند تاثير خود را بر روي قيمت و بازده سهام اين شرکت ها بگذارد. پس صورت گردش وجوه نقد به عنوان بخشي از اطلاعات در جهت پيش بيني بازده سهام شرکت ها به دليل ذکر شده (عدم کارايي بازار اوراق بهادار)، نمي تواند مورد استفاده واقع گردد.