مقاله بررسي ترکيبي اثر بارگذاري جابجائي ثابت (CRE) و بارگذاري نيروي ثابت (CRL) در اندازه گيري نيروي اصطکاک پارچه هاي تاري و پودي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز و زمستان ۱۳۸۷ در فناوري نساجي (علوم و تكنولوژي نساجي) از صفحه ۱۲۱ تا ۱۲۸ منتشر شده است.
نام: بررسي ترکيبي اثر بارگذاري جابجائي ثابت (CRE) و بارگذاري نيروي ثابت (CRL) در اندازه گيري نيروي اصطکاک پارچه هاي تاري و پودي
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله خصوصيات اصطکاکي
مقاله اصطکاک استاتيکي
مقاله اصطکاک ديناميکي
مقاله سطح شيب دار

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: عبقري رامين
جناب آقای / سرکار خانم: استواري اميرحسين

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
يکي از عوامل مهمي که در زمينه زير دست منسوجات نقش تعيين کننده اي دارد، خصوصيات اصطکاکي پارچه مي باشد. به منظور اندازه گيري خصوصيات اصطکاکي پارچه روش هاي زيادي مانند روش کاواباتا، روش لغزشي و روش آزمايش سيکلي و غيره پيشنهاد شده است. در بيشتر اين روشها براي اندازه گيري نيروي اصطکاک از کشيدن دو سطح پارچه بر روي هم و يا لغزش يک عنصر خارجي بر روي پارچه استفاده مي گردد که به لحاظ فني مي توان اصلاحاتي را در اين رابطه انجام داد. براي اين منظور ابتدا لغزش دو سطح به صورت کنترل شده اي صورت گرفت و سپس با توجه به اصل غير خطي بودن اصطکاک از شرايط شيب دار جهت اندازه گيري متغيرهاي غير خطي استفاده گرديد. به کمک روش ابداعي که ترکيبي از اندازه گيري اصطکاک به روش نرخ ازدياد طول ثابت (CRE) و نرخ نيروي ثابت  (CRL)است، مشخص گرديد تغييرات اندازه گيري شده اصطکاک داراي خطاي کمتري است که بالطبع تکرار پذير بودن نتايج نيروي اصطکاک بيشتر خواهد بود.