مقاله بررسي تطبيقي ديدگاه سعدي و انديشمندان غربي (مديريت درباره ظاهر و باطن افراد) (عنوان عربي: نظرة مقارنة إلی الشاهنامه لفردوسي والإلياذة والأوديسة لهوميروس) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۸ در مطالعات ادبيات تطبيقي (ادبيات تطبيقي) از صفحه ۱۸۷ تا ۲۰۴ منتشر شده است.
نام: بررسي تطبيقي ديدگاه سعدي و انديشمندان غربي (مديريت درباره ظاهر و باطن افراد) (عنوان عربي: نظرة مقارنة إلی الشاهنامه لفردوسي والإلياذة والأوديسة لهوميروس)
این مقاله دارای ۱۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سيرت
مقاله مديريت برداشت
مقاله صورت
مقاله آدميت
مقاله فريب
مقاله سعدي (كليد واژه عربي: الکلماتالدليلية: الملحمة
مقاله فردوسي
مقاله هوميروس
مقاله الشاهنامة (رسالة الملوک)
مقاله الإلياذة)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: نصراصفهاني علي

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکیده فارسي:
انسان ها هميشه تلاش مي كنند تصوير مطلوبي از خود در ذهن ديگران ايجاد كنند. تصور و قضاوت ديگران براي فرد اهميت دارد. در افراد تمايلي وجود دارد که حتي بي هيچ نفع خاصي، تصور مثبتي از خود ارايه دهند و سعي کنند که ديگران آنان را بپذيرند و درموردشان خوب فکر كنند. زندگي سرشار از موقعيت هايي است که فرد بدون استفاده از هنر مديريت برداشت در تعاملات و ارتباطات خود با ديگران دچار مشکل مي شود. براي برقراري ارتباطات موثر، لازم است افراد در انتخاب کلمات، لحن صدا، حرکات بدن و ظاهر خود تغييراتي به وجود آورند تا تصوير مطلوب تري از خود به نمايش گذارند. افراد بدون آنکه متوجه باشند، ازطريق طرز لباس پوشيدن، صحبت کردن، … تصويري در ذهن فرد مقابل ايجاد مي کنند که گاهي اين تصوير، مثبت و گاهي منفي است.
شايد تصور شود که خوب مطرح کردن، بيشتر به خوش اقبالي فرد بستگي دارد؛ اما چنين نيست. انديشمندان غربي مديريت اعتقاد دارند مديريت برداشت يك مهارت است و مانند هر مهارت ديگري مي‌توان آن را آموخت و به کار بست. اما در ديدگاه سعدي -که براي باطن اهميت بيشتري قايل است- اعتقاد بر آن است که هر فردي بايد به باطن خود توجه كند و ظاهر خود را براي ديگران نيارايد. اگر فرد شايستگي هاي لازم را داشته باشد، آن شايستگي ها خودبه خود با مرور زمان براي ديگران آشکار خواهد شد.