مقاله بررسي خصوصيات کيفي، کالري زايي و عناصر معدني چهار رقم خرماي عمده استان خوزستان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۰ در مجله علوم و صنايع غذايي از صفحه ۳۱ تا ۳۷ منتشر شده است.
نام: بررسي خصوصيات کيفي، کالري زايي و عناصر معدني چهار رقم خرماي عمده استان خوزستان
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله خرما
مقاله خصوصيات کيفي
مقاله ترکيبات شيميايي،کالري زايي
مقاله عناصر معدني
مقاله قند کل

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: موسوي افسون
جناب آقای / سرکار خانم: حجتي محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
استان خوزستان با دارا بودن آب و هوايي گرم و مناسب جهت توليد خرما يکي از عمده ترين توليد کننده خرما در کشور است. اين استان از نظر توليد خرما با توليد ۸۲۶۴۱ تن خرما پس از کرمان و هرمزگان مقام سوم کشوري را در ميان استانهاي خرماخيز داراست.
قسمت عمده اي از ترکيبات شيميايي تشکيل دهنده خرما کربوهيدراتها و قندها مي باشند، که اهميت بسزايي در تعيين کيفيت تجاري و بازاريابي اين محصول دارند. در تحقيق حاضر درصد رطوبت، قند کل، کالزي زايي، درصد پروتئين، مقدار فيبر رژيمي و برخي عناصر معدني چهار رقم خرماي عمده خوزستان (ساير، ديري، زاهدي و حلاوي) مورد بررسي قرار گرفت. نتايج حاصله نشان مي دهد که ارقام مذکور بيش از ۶۵% قند داشته و از کالري زايي بالايي برخوردار هستند. بطوريکه مصرف روزانه صد گرم از اين ارقام متوسط انرژي معادل ۳۳۳٫۸۲-۳۴۹٫۶۸ کيلو کالري مورد نياز مصرف کننده را تامين مي نمايد و همچنين منبع مناسبي جهت فراهم نمودن فيبر توصيه شده روزانه و برخي عناصر معدني ضروري بدن از جمله آهن و فسفر مي باشند.