مقاله بررسي رفتار کاهنده چرخه هاي هيسترزيس در تحليل استاتيکي غير خطي سازه هاي بتن آرمه با شکل پذيري متوسط که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۸ در اميركبير مهندسي عمران و محيط زيست (اميركبير) از صفحه ۴۵ تا ۵۳ منتشر شده است.
نام: بررسي رفتار کاهنده چرخه هاي هيسترزيس در تحليل استاتيکي غير خطي سازه هاي بتن آرمه با شکل پذيري متوسط
این مقاله دارای ۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تحليل استاتيکي غير خطي
مقاله چرخه هاي هيسترزيس
مقاله تحليل ديناميکي غيرخطي
مقاله کاهش سختي و مقاومت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قدرتي اميري غلامرضا
جناب آقای / سرکار خانم: محبي بنيامين
جناب آقای / سرکار خانم: حميدي جمناني حامد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف تحقيق حاضر، بررسي اثرات کاهش سختي و مقاومت و باريک شدگي چرخه هاي هيسترزيس در تحليلهاي استاتيکي غير خطي مي باشد. يکي از معايب تحليل استاتيکي غيرخطي آن است که تغييرات رفتار غيرخطي اجزاي سازه، که به دليل حرکات رفت و برگشتي به وجود مي آيد، به طور تقريبي در تحليل حاضر مي شود. زيرا در اين روش فقط يک چهارم چرخه کامل هيسترزيس منظور مي شود. براي بررسي تاثير اين مساله در نتايج تحليل از سه قاب بتني با شکل پذيري متوسط که از ساختمانهاي منظم بتن مسلح انتخاب شده اند، استفاده مي شود. براي انجام تحليل استاتيکي غير خطي از روشهاي ذکر شده و مفاصل پلاستيک موجود در دستورالعمل FEMA-356 استفاده شده است. در روش ياد شده در اين دستورالعمل از ضريبي براي منظور کردن اثرات کاهش سختي و مقاومت استفاده شده است که اين ضريب براي سازه هاي بتن مسلح با شکل پذيري متوسط برابر يک در نظر گرفته مي شود در اين طرح براي به دست آوردن ضريب مورد نظر از تحليل ديناميکي غيرخطي استفاده شده است.
همچنين از چرخه هاي هيسترزيس کلاف، تاکدا و چرخه اي که اثرات کاهش شديد مقاومت، سختي و باريک شدگي را لحاظ کند استفاده شده است. با مقايسه نتايج مقدار اين ضريب، %۲۵ بيشتر از عددي است که در دستورالعمل FEMA-356 برآورده شده است.