مقاله بررسي شيوع آلرژي غذايي در کودکان مبتلا به آسم کم تر از ١٨ سال در شهر سمنان در سال ٨٧ که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۹ در كومش از صفحه ۱۶۲ تا ۱۶۸ منتشر شده است.
نام: بررسي شيوع آلرژي غذايي در کودکان مبتلا به آسم کم تر از ١٨ سال در شهر سمنان در سال ٨٧
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آسم
مقاله آلرژي غذايي
مقاله شيوع
مقاله تست پوستي پريک

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: نبوي محمد
جناب آقای / سرکار خانم: حسين زاده ياسين
جناب آقای / سرکار خانم: قرباني راهب
جناب آقای / سرکار خانم: نبوي مرجان

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: آسم شايع ترين بيماري مزمن دوران کودکي مي باشد و در سنين ۵ تا ۱۰ سال شايع تر است. شيوع آسم در سال هاي اخير به مقدار زيادي افزايش يافته است. از جمله عواملي که بر بيماري آسم تاثير زيادي دارند، آلرژي هاي غذايي مي باشند. در اين مطالعه، شيوع آلرژي نسبت به مواد غذايي مختلف در بيماران مبتلا به آسم کم تر از ۱۸ سال، بررسي و برخي عوامل مرتبط با آن شناسايي شدند.
مواد و روش ها: در اين مطالعه مقطعي ۲۹۸ نفر از کودکان زير ۱۸ سال مراجعه کننده به مطب هاي خصوصي شهر سمنان، که با توجه به علايم کلينيکي و شرح حال و معاينه توسط پزشک، در آن ها تشخيص بيماري آسم گذاشته شده بود، تحت تست پوستي قرار گرفتند. هم چنين پرسش نامه اي نيز توسط والدين يا خود بيمار تکميل شد. هر واکنش Wheal با اندازه ۳ ميلي متر بالاتر از Wheal منفي کنترل و يا هر واکنش Flare با اندازه بيش از ۱۵ ميلي متر بالاتر از Flare منفي کنترل، به عنوان تست مثبت تلقي شد.
يافته ها: ۳۵٫۹ درصد (با فاصله اطمينان ۹۵درصد: ۳۰٫۵-۴۱٫۳ درصد) از افراد مبتلا به آسم، حداقل نسبت به يکي از غذاهاي اصلي (گندم، برنج، بادام زميني، تخم مرغ، سويا و يا شير)، آلرژي نشان دادند. شيوع آلرژي غذايي در کودکان مبتلا به آسم، با بيماري آلرژيک همراه، سابقه بيماري آلرژيک در بستگان نزديک، طول مدت استفاده از شيرمادر، سن شروع تغذيه تکميلي، سن ابتلا به آسم، وزن هنگام تولد، جنس و مصرف شير پاستوريزه قبل از يک سالگي، رابطه معني داري داشت (P<0.05).
نتيجه گيري: يافته ها نشان داد آلرژي غذايي در کودکان مبتلا به آسم از شيوع بالايي برخوردار است. با توجه به وجود ارتباط آلرژي غذايي با شروع مصرف شير پاستوريزه قبل از يک سالگي، وزن کم هنگام تولد، طول مدت کم مصرف شيرمادر، سن پايين تر ابتلا به آسم، جنس مذکر، وزن کم هنگام تولد، سابقه آلرژي در فرد و يا در بستگان نزديک و شروع تغذيه تکميلي قبل از ۶ ماهگي، لازم است کودکان مبتلا به آسمي که يک يا چند فاکتور فوق را داشته باشند، بايد از نظر آلرژي غذايي تحت نظر بوده و در صورت ابتلا به آن تا رفع آن پيگيري شوند. اين امر بهبودي آسم وي را تسهيل مي سازد.