مقاله بررسي فرآيند احتراق و آلايندگي موتورهاي ديزلي پاشش مستقيم و دوگانه سوز با استفاده از الگوهاي سه بعدي ميدان جريان (CFD) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۷ در تحقيقات موتور از صفحه ۹ تا ۱۶ منتشر شده است.
نام: بررسي فرآيند احتراق و آلايندگي موتورهاي ديزلي پاشش مستقيم و دوگانه سوز با استفاده از الگوهاي سه بعدي ميدان جريان (CFD)
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله موتور ديزلي
مقاله موتور دوگانه سوز
مقاله احتراق
مقاله اكسيد نيتروژن
مقاله دوده

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جعفرمدار صمد
جناب آقای / سرکار خانم: پيروزپناه وهاب
جناب آقای / سرکار خانم: ذهني البرز

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
امروزه در بيشتر كشور هاي جهان، قوانين سختي براي آلاينده هاي خروجي از موتور هاي ديزلي اعمال مي شود. يكي از روش هاي مناسب و موثر براي پوشش دهي به اين استانده ها و قوانين، استفاده از سوخت هاي جايگزين همچون گاز طبيعي در موتور هاي ديزلي است. دو گانه سوزكردن موتور يكي از روش هاي ممكن براي استفاده از گاز طبيعي در موتور هاي ديزلي است. استفاده از الگوسازي سه بعدي در اين موتورها به علت تاثير ميدان جريان (مخلوط هوا و سوخت گازي) بر روي فرآيند و تشكيل آلاينده ها از اهميت فراواني برخوردار است. در كار حاضر نيز با استفاده از الگوي سه بعدي به بررسي ميدان جريان، توزيع فواره (سوخت ديزل) و سوخت گازي، فرآيند احتراق، آلايندگي و اثرات متقابل آن ها در موتور هاي ديزلي و دوگانه سوز پرداخته شده است. نتايج پيشگويي شده با اين الگو با نتايج تجربي موجود در ادبيات فن مقايسه شده و توافق خوبي را نشان مي دهد. بنابراين با اين الگو مي توان مفاهيم جديد و ماهيت پيچيده احتراق موتورهاي دوگانه سوز را كه ناشي از احتراق همزمان سوخت ديزل و سوخت گازي است، با جزييات بيشتري مطالعه كرد.