مقاله بررسي معيارهاي ارزيابي مجله ها در گزارش هاي استنادي نشريات فارسي در پايگاه استنادي علوم كشورهاي اسلامي مركز منطقه اي اطلاع رساني علوم و فناوري که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۸ در تحقيقات اطلاع رساني و كتابخانه هاي عمومي (پيام كتابخانه) از صفحه ۱۲۹ تا ۱۴۷ منتشر شده است.
نام: بررسي معيارهاي ارزيابي مجله ها در گزارش هاي استنادي نشريات فارسي در پايگاه استنادي علوم كشورهاي اسلامي مركز منطقه اي اطلاع رساني علوم و فناوري
این مقاله دارای ۱۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ارزيابي مجله
مقاله خوداستنادي
مقاله گزارش هاي استنادي
مقاله گزارش استنادي نشريات فارسي
مقاله معيارهاي آي.اس.آي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صمدي لاله
جناب آقای / سرکار خانم: محمداسماعيل صديقه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف اين پژوهش ارزيابي معيارهاي گزينش مجله در پايگاه گزارش هاي استنادي نشريات فارسي (جي.جي.سي.آر.) مركز منطقه اي اطلاع رساني علوم و فناوري است، كه اين ارزيابي با معيارهاي موجود در موسسه علمي تامسون موسوم به (آي.اس.آي) سنجيده خواهد شد. در اين پژوهش، از روش پيماشي و ارزيابانه استفاده شده است كه ابزار گردآوري اطلاعات در آن، يك سياهه وارسي مشتمل بر يك معيار كلي با ۴ مولفه است، همچنين به منظور تجزيه و تحليل داده ها از نرم افزار اكسل استفاده شده است. يافته هاي حاصل از اين پژوهش نشان داد كه در بخش ارزيابي مجله ها، پايگاه پي.جي.سي.آر، ۷۵/۱۱۷ امتياز كسب كرده است. بدين معني كه اين پايگاه، ۲۰/۸۹ درصد از اين شاخص ها را رعايت مي كند.