مقاله بررسي مناطق مستعد گردشگري طبيعي (Ecotourism) کاشان (با استفاده از نرم افزار GIS) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۷ در گياه و زيست بوم از صفحه ۲۵ تا ۳۶ منتشر شده است.
نام: بررسي مناطق مستعد گردشگري طبيعي (Ecotourism) کاشان (با استفاده از نرم افزار GIS)
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اکوتوريسم
مقاله گردشگري
مقاله کاشان
مقاله مدل اکولوژيکي توريسم
مقاله GIS

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ابراهيمي فيني فريبا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در صنعت گردشگري، جاذبه ها و جلوه هاي طبيعي از ارزش دو چنداني برخوردارند و يکي از مهم ترين اشکال آن “اکوتوريسم” يا گردشگري طبيعي را شکل مي دهند.
اکوتوريسم در سال هاي اخير به يکي از امور مورد توجه کارشناسان، دست اندرکاران بخش هاي مختلف سياسي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي کشورها مبدل شده است.
نقش اشکال و فرايندهاي اقليمي در توسعه توريسم به ويژه پديده هاي ژئومورفيک درمناطق خشک تا کنون به طور جدي مورد توجه قرار نگرفته است. منطقه کاشان، چشم اندازهاي بسيار زيبايي از اشکال بياباني (از جمله اشکال مختلف فرسايش بادي)، قنات ها، منطقه بکر کوير، فلور و فون ويژه، آسمان زيبا و پر ستاره و … را در خود جاي داده است. در اين تحقيق با استفاده از مدل اکولوژيکي مخدوم و GIS، مناطق مستعد توسعه گردشگري مشخص شد که بخش هاي شمال غربي و شمال شرقي منطقه استعداد بيش تري براي توسعه گردشگري متمرکز را داشته و بخش هاي مرکز و غرب منطقه مستعد براي گردشگري گسترده با طبقه يک مي باشد. اميد است تا با استفاده بهينه از اين پتانسيل ها، توسعه منطقه اي و ملي فراهم شود.