مقاله بررسي نقش فن آوري نانو در کاهش آلودگي هاي زيست محيطي صنعت ساختمان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۷ در علوم و تكنولوژي محيط زيست از صفحه ۶۱ تا ۷۰ منتشر شده است.
نام: بررسي نقش فن آوري نانو در کاهش آلودگي هاي زيست محيطي صنعت ساختمان
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله فن آوري نانو
مقاله آلودگي زيست محيطي
مقاله صنعت ساختمان
مقاله نانو آلومينيوم

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: محمودي مهناز
جناب آقای / سرکار خانم: بهبودي محمدهادي
جناب آقای / سرکار خانم: صديق ضيابري سيده حديثه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
امروزه از فن آوري هاي مختلف به منظور ايجاد آسايش بيشتر و صرفه جويي در هزينه ها به خصوص در مصرف منابع انرژي بهره هاي فراوان برده مي شود. نانو تكنولوژي علم ساختمان اتم به اتم مواد جديد با خواص مورد نظر است كه هنوز در آغاز راه خود در جهان قرار دارد و آينده بسيار روشني براي آن پيش بيني مي شود. اين علم با كنترل مواد در مقياس مولكولي، گشايش اسرار طبيعت در تمام عرصه ها را نويد مي دهد. از جمله دست آوردهاي فراوان اين فن آوري، كاربرد آن در توليد، انتقال، مصرف و ذخيره سازي انرژي با كارآيي بالا و کاهش آلودگي هاي زيست محيطي است كه تحول شگرفي را در اين زمينه ايجاد مي كند.
استفاده از فن آوري نانو جهت تهيه مصالح مناسب و با ويژگي هاي مورد نظر در بخش هاي مختلف ساختمان، براي كاهش مصرف انرژي به صورت مستقيم وغير مستقيم نقش به سزايي خواهد داشت. امروزه با بهره گيري از اين فن آوري مي توان مفهوم معماري هماهنگ و همساز با طبيعت را گسترش داد و همانند معماري سنتي ايران البته با تلفيق تکنولوژي روز راه حل ها ي منطقي و مناسبي جهت فراهم نمودن شرايط آسايش انسان، ابداع و ارايه نمود.
در اين پژوهش چگونگي بهره گيري از نانوتکنولوژي در زمينه هاي ذيل مورد بررسي و تحليل قرار گرفته است.
۱بهينه سازي مصرف انرژي ساختمان ها ۲ پاک سازي هواي فضاهاي مسکوني ۳ دستيابي به مصالح تجديدپذير که ضمن مقاومت بالا حداقل آسيب را به محيط زيست وارد مي کند. تحقيق انجام گرفته بر مبناي مطالعات کتابخانه اي و جستجوهاي اينترنتي است. روش تحقيق نيز توصيفي  تحليلي مي باشد و بخشي از تحقيق بر اساس نمونه هاي آزمايشگاهي انجام گرفته است. در مقاله با شيوه کمي و کيفي به مباحث مربوطه پرداخته شده است.