مقاله بررسي و ارزيابي کاربرد از الياف چوب و کارتن کهنه در لايه هاي سطحي تخته خرده چوب سه لايه و تاثير آن ها بر ويژگي هاي کاربردي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۸ در جنگل و فرآورده هاي چوب (منابع طبيعي ايران) از صفحه ۱۸۱ تا ۱۸۹ منتشر شده است.
نام: بررسي و ارزيابي کاربرد از الياف چوب و کارتن کهنه در لايه هاي سطحي تخته خرده چوب سه لايه و تاثير آن ها بر ويژگي هاي کاربردي
این مقاله دارای ۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تخته خرده چوب سه لايه
مقاله كارتن كهنه
مقاله مقاومت خمشي
مقاله رزين
مقاله مقاومت برشي
مقاله جذب آب و واكشيدگي ضخامت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: دوست حسيني كاظم
جناب آقای / سرکار خانم: عبدل زاده حميده

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در اين بررسي امکان بهره گيري از الياف چوب و کارتن کهنه (OCC) در سطح تخته خرده چوب مورد ارزيابي قرار گرفت. سه عامل متغير اين بررسي، شامل ميزان رطوبت، درصد چسب و نوع ماده بکار رفته در لايه هاي سطحي تخته خرده چوب بودند که تاثير آنها بر ويژگي هاي کاربردي تخته بررسي شد. نتايج نشان دادند که کاربرد فيبر چوب در لايه هاي سطحي تخته، مقاومت خمشي آنرا نسبت به الياف کارتن بهبود مي بخشد. افزايش رطوبت لايه هاي سطحي کيک بيشترين تاثير را بر خواص کاربردي تخته هاي مورد مطالعه دارد، به طور کلي افزايش رطوبت از ۱۰ به ۱۴ درصد و زياد شدن ميزان رزين از ۱۰ به ۱۲ درصد باعث بهبود مقاومت خمشي و کاهش مقاومت برشي تخته ها مي گردد. جذب آب و واکشيدگي ضخامت تخته ها پس از ۲ و ۲۴ ساعت غوطه وري در آب با افزايش درصد رطوبت و رزين لايه هاي سطحي در سطح تخته کاهش مي يابد.