مقاله بررسي و تحليل ويژگيهاي تعاونيهاي برتر کشور در سال ۱۳۸۷ که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تير و مرداد ۱۳۸۸ در تعاون از صفحه ۱۲۹ تا ۱۴۵ منتشر شده است.
نام: بررسي و تحليل ويژگيهاي تعاونيهاي برتر کشور در سال ۱۳۸۷
این مقاله دارای ۱۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تعاوني برتر
مقاله اصول تعاون
مقاله اشتغال

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فيض آبادي حسين
جناب آقای / سرکار خانم: بصيري عليرضا
جناب آقای / سرکار خانم: رجايي صدر زينب

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
معرفي هرساله تعاونيهاي برتر توسط وزارت تعاون با هدف توسعه و ترويج فرهنگ تعاون و ايجاد انگيزه در تعاونگران انجام مي شود. اين بررسي نيز با استفاده از اطلاعات و داده هاي مربوط به ۳۵۱ شرکت تعاوني برتر در سال ۱۳۸۷ – که توسط وزارت تعاون (سومين جشنواره تعاونيهاي برتر) اعلام و منتشر شد – انجام پذيرفته است. هدف اصلي اين مطالعه بررسي و تحليل ويژگيهاي تعاونيهاي برتر سال ۱۳۸۷ بوده است. به اين منظور ويژگيهاي اين تعاونيهادر سه دوره قبل از سال ۱۳۷۰، سال ۱۳۷۰ تا ۱۳۸۰ و دوره بعد از سال ۱۳۸۰ بررسي و مقايسه شده است.
نتايج نشان مي دهد که بيشترين تعداد تعاوني برتر از سال ۱۳۸۰ به بعد ثبت شده اند و تقريبا در تمامي تعاونيها تعداد متوسط اعضا در طول زمان روند کاهشي داشته است. همچنين نقش اين تعاونيها در ايجاد اشتغال روند رو به رشد داشته است. ۶ ويژگي شاخص و مطرح نيز براي اين تعاونيها در نظر گرفته شد كه در بين اين ويژگيها بيشترين سهم مربوط به اشتغال زايي و رضايتمندي اعضا و کمترين آن نيز مربوط به کارآفريني و کيفيت ارايه کالا و خدمات است. در خصوص ۷ اصل تعاون بيشترين تاکيد تعاونيهاي برتر بر اصل آموزش و اطلاع رساني بوده است.