سال انتشار: ۱۳۸۴

محل انتشار: نهمین کنگره علوم خاک ایران

تعداد صفحات: ۳

نویسنده(ها):

نورعلی ساجدی – عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک
محمدرضا اردکانی – محقق مرکز تحقیقات کشاورزی و پزشکی هسته ای – سازمان انرژی اتمی ایران
مجتبی جعفرزاده – استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد
محمدعلی خودشناس – عضو هیات علمی مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی اراک

چکیده:

ذرت به دلیل قابلیت هایی نظیر قدرت سازگاری با شرایط اقلیمی گوناگون، مقاومت نسبت به خشکی، عملکرد زیاد، قدرت قرار گرفتن در تناوب های مختلف، قدرت پذیرش کامل مکانیزاسیون و موارد مصرف متعدد، در بسیاری ازکشورها به طور گسترده کشت می شود. ذرت علاوه بر آن که علوفه ای بسیار مطلوب برای دام می باشد. از نظر تامین انرزی بی نظیر است. پرولامین یعنی ماده اصلی پروتئین دانه ذرت دارای مقدارزیادی اسیدهای آمیه ضروری بخصوص اسید آمینه لیزین می باشد. همچنین ذرت از نظر نشاسته غنی می باشد (نورمحمدی و همکاران، ۱۳۷۶).
همه ساله حدود ۱/۲ میلیون تن کل ماده غذایی قابل هضم از سایر کشورها خریداری می شود و حدود ۲۱ میلیون تن دگی راز محل تولیدات مختلف کشاورزی تامین می شود. متاسفانه تا مرز خودکفائی دراین زمینه حدود ۴ میلیون تن فاصله داریم، در حالی که در بخش زراعت نباتات علوفه ای راه کاملا گسترده ای برای تامین کمبود مزبور وجود دارد (بنائی و مهرائی، ۱۳۸۲).
سالهای گذشته در کشور ما بسیاری از زراعت های معمول، استفاده از کودهای میکرو به دست فراموشی سپرده شده بود، اما در حال حاضر رواج چشمگیری داشته است. لذا مصرف این نوع کودها می تواند نقش مهمی در بهبود صفات کیفیو کمی گیاهان تولیدی داشته باشد (ملکوتی و همکاران، ۱۳۸۰).
نظر به اینکه ذرت کودپذیری بالایی دارد و با توجه به تحقیقات انجام شده نسبت به کودهای کم مصرف به خصوص روی، عکس العمل نشان می دهدف لذا این تحقیق با هدف تعیین حداکثر نیاز عغذایی ذرت علوفه ای به نیتروژن و مطالعه بر هم کنش نیتروژن، آهن و روی برصفات رویشی و زراعی ذرت اجرا گردید.