سال انتشار: ۱۳۷۸

محل انتشار: اولین همایش ملی صنایع دریایی ایران

تعداد صفحات: ۶

نویسنده(ها):

حسین جعفریان – کارشناس شرکت ملی نفتکش

چکیده:

دراین مقاله حتی الامکان سعی شده است که تصویر روشنی از آنچه در بخش پرسنل دریائی ناوگان رخ داده است، همراه با اطلاعات لازم در زمینه های مختلف ارائه گردد.
موضوع پرسنل ناوگان دریایی به عنوان یکی از اولویت ها در کشور، اهم مباحث روز است و بسیار جای خوشبختی است که پس از گذشت سالهای پر از افتخار و ایثار، اکنون نیاز به پرسنل خوب و با کفایت در سطوح دریاها در ایران بسیار محسوس تر شده است.
قضیه تامین و تجهیز ناوگان های دریائی با پرسنل از مسائل بسیار حساس و حائز اهمیت دیروزو امروز بوده و چه بسا که در دنیای امروز جایگاه آن مهمتر و حیاتی تر به نظر می ایدو روند رو به رشد انسانها از نظر کمی، کیفی و حفظ اقتصاد کشورها در قرن آینده، این مهم را بسیار متبلورتر و جدی تر نمایان ساخته است.
جهان حاضر با جمعیتی بیش از ۶ میلیارد نفر و بالاخص ایران امروز با جمعیتی بیش از ۶۰ میلیون نفر، اکنون به تقویت پرسنل دریائی خوب می اندیشیند و کشور اسلامی عزیزمان همواره به دنبال راهکارهای اساسی موثر در گرایش، پرورش و حفظ آنان در شغل خود و رفع موانع می باشد که شاید در آینده نه تنها از جهت کمی و کیفی به اشباع برسد بلکه در لیست کشورهای صادر کننده نیروهای انسانی قرار گیرد.