سال انتشار: ۱۳۷۸

محل انتشار: پنجمین کنگره تغذیه ایران

تعداد صفحات: ۵

نویسنده(ها):

نسرین عاقلی – انستیتو تحقیقات تغذیه وصنایع غذائی کشور
یداله محرابی – دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
محمود حجاران – دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی

چکیده:

از طرف مجامع بین المللی عواملی مانند کلسترول بالای ۲۰۰ میلی گرم در دسی لیتر، ازدیاد فشار خون، مسمومیت باسیگار، دیابت، کلسترول HDL کمتر از ۳۵ میلی گرم در دسی لیتر و چاقی ازعوامل مهم خطر شناخته شده اند. بعضی از محققین تری گلیسریدها را نیز جزء عوامل خطر محسوب می دارند . ازدیاد گلیسریدها بدلیل ترشح VLDL است. چنانچه انزیم لیپو پروتئین لیپاز تا حدی وظیفه خود را انجام دهد ازدیاد LDL , IDL نیز مشاهده خواهدشد.
IDL یکی از عواملخطر موثر برای بیماری های قلبی – عروقی شناخته شده است. بخصوص اگر غنی از تری گلیسرید باشد ممکن است دوبار عمل هیدرولیز روی انصورت بگیرد و در نتیجه لیپوپروتئینی که ازان حاصل می شود. بسیار غنی ازکلسترول می باشد و اندازه آن کوچک بوه و براحتی ازدیواره رگها عبور میکند. عده دیگری از محققین معتقدند که ازدیاد تری گلیسریدها به تنهائی باعث بیماریهای قلبی نمی شود. اکثر ازدیاد تری گلیسریدها با ازدیاد کلسترولنیز همراه است. در این صورت نقش انها به تنهایی مشخص نیست و از طرف دیگر در بیماران مبتلا به هیپرتری گلیسریدی نوع I بیماریهای قلبی دیده نمی شود.
تجمع VLDL باعث کاهش HDL می شود و کلسترول آن که عامل استروژناست نیز کاهش می یابد بالا بودن نیست بین کلسترول LDI به کلسترول HDL نیز یکی از عوامل خطر برای بیماری های قلبی است . باکاهش کلسترول HDI این نسبت نیز بالا می رود.