سال انتشار: ۱۳۷۸

محل انتشار: پنجمین کنگره تغذیه ایران

تعداد صفحات: ۱۰

نویسنده(ها):

مژگان پورمقیم – آزمایشگاه کنترل غذا و دارو، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی
آزاده امین پور – وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی
خدیجه رحمانی – عضو هیئت علمی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی، دانشگاه علوم پزشکی و خ

چکیده:

نوجوانی دوره مشخصی از تغییرات فیزیکی، فیزیولوژیکی، رفتاری و اجتماعی است. تغییرات فیزیکی بدن در دوره نوجوانی شامل افزایش قد، وزن، توزیع چربی در بدن، افزایش توده بدن و بزرگ شدن اندامها میابشد. نوجوانی تنها دوره پس از تولد است که در آن پتانسیل رشد افزایش می یابد. و این افزایش پتانسیل رشد با اضافه شدن توده استخوانی، عضلانی و تقریبا همه سیستم های بدن به استثنای مغز و سر همراه است.
طول دوره زندگی هر فرد شامل مراحل مختلفی است که از جنینی شروع و به سالمندی ختم می شودو هر دوره از زندگی متاثر از دوران قبل و تاثیر گذار بر دوران بعد می باشد. تحولات این سیر طبیعی برای زنان از اهمیت بیشتری نسبت به مردان برخوردار است، زیرا زنان در شرایط خاص فیزیولوژیک داربداری، شیردهی و قبل و بعد از یائسگی قرار می گیرند. نیازهای عاطفی، اجتماعی و تغذیه ای این گروه خاص جنسی بیشتر از مردانمی باشد و بههمین دلیل زنان از گروه های آسیب پذیر جامعه به شمار می آیند. بنابراین توجه به سلامت، رشد، و وضعیت تغذیه دختران نوجوان در یک جامعه ضروری است.
بر هم خوردن تعادل تغذیه ای، سبب تاخیر در بلوغ جنسی و اختلال در سیستم باروری می شود. به علاوه آثار آن بر کوتاهی قد، کمی وزن، اختلال در توده استخوانی ، عضلانی و کاهش میزان هورمون رشد وگونادوتروپین نشان داده می شود.