سال انتشار: ۱۳۸۴

محل انتشار: دومین همایش علمی تحقیقی مدیریت امداد و نجات

تعداد صفحات: ۰

نویسنده(ها):

حکیمه حسین رضایی – عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
مطهره پیله ورزاده – عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
سیف ا… شاهرخی – عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان

چکیده:

سازمان بهداشت جهانی، سلامتی را آسایش و رفاه کامل جسمی و اجتماعی تعریف می کند. بهداشت تمامی فعالیتهای که برای تامین سلامت افراد انجام میشود بهداشت درواقع علم و هنر پیشگیری از بیماریها،طولانی کردن عمر و ارتقا سلامتی است. راه های تامین بهداشت شامل سالم سازی محیط، کنترل بیماریهای واگیردار،آموزش بهداشت عمومی، ایجاد خدمات مناسب پزشکی و پرستاری و ایجاد صحیح ترین نظام اجتماعی برای سطح زندگی مناسب است.
زمینه فعالیتهای بهداشتی در ۶ گروه طبقه بندی می شود:
۱- بهداشت در سطح جامعه
۲- اقدامهایی در جهت جلوگیری از بیماری و ناتوانی و یا مرگ زودرس
۳- خدمات جامع بهداشتی
۴- گرداوری و تجزیه و تحلیل داده ها
۵- آموزش بهداشت همگانی
۶- برنامه ریزی جامع بهداشتی و ارزیاب آن
شاخصهای بهداشتی، معیارهای تعیین سطح بهداشت در یک جامعه است و این شاخصها عبارتند از میزانهای مرگ ، میزانهای تولد، رشد جمعیت، میزانهای ابتلا و شروع، وقوع بیماری و طول عمر.
راههای عمده مبارزه با بیماری عبارتند از کنترل محیط ، تامین مواد غذایی مناسب، حفظ افراد مستعد به بیماریها و برنامه ریشه کنی بیماری و تغییر رفتار و عادات مردم.
در زمان وقوع حوادث اعم از سوانح و بلایای طبیعی یا سوانح انسان ساز رعایت نکات بهداشتیزیر ضروری است که به مهمترین آنها اشاره می شود:
۱- رعایت بهداشت فردی
۲- بهداشت مواد غذایی
۳- دفع بهداشتی زباله
۴- مبارزه با حشرات
۵- تامین سرپناه
۶- پیشگیری از بیماریهای واگیر
رعایت بهداشت فردی شامل پوست، مو و ناخن، بهداشت البسه و لوزام شخصی از قبیل حوله، مسواک ، لوازم استحمام، لوازم خواب مانند ملحفه، بالش و… در پیشگیری از بیماریها حائز اهمیت است.