مقاله بهيـنه سازي تفسير تصاوير پرتونگاري صنعتي جهت تشـخيص عيب هاي لوله هاي نفت و گاز در نواحـي جوش با استفاده از پردازش تصوير که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۷ در پژوهش در فناوري برق (الكترونيك و قدرت) از صفحه ۵۱ تا ۵۸ منتشر شده است.
نام: بهيـنه سازي تفسير تصاوير پرتونگاري صنعتي جهت تشـخيص عيب هاي لوله هاي نفت و گاز در نواحـي جوش با استفاده از پردازش تصوير
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آزمونهاي غيرمخرب
مقاله پرتونگاري صنعتي
مقاله عيب هاي جوش
مقاله پردازش تصوير

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كريميان عليرضا
جناب آقای / سرکار خانم: ترابيان منير
جناب آقای / سرکار خانم: يزدچي محمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
آزمون پرتونگاري از مجموعه آزمون هاي غير مخرب، يكي از پركاربردترين و قديمي ترين روش ها، جهت تشخيص عيب هاي نواحي جوش خطوط انتقال نفت و گاز مي باشد. به منظور افزايش دقت شناسايي و آشکارسازي عيب هاي نواحي جوش در فيلم پرتونگاري و کاهش خطاي شخص مفسر جوش، نياز به سيستمي براي افزايش كيفيت تصاوير پرتونگاري، ضروري به نظر مي رسد. در اين تحقيق، روشي كه شامل چندين مرحله مي باشد جهت بهبود كيفيت تصاوير پرتونگاري نواحي جوش به منظور آشكارسازي عيب هاي جوش موجود در اين تصاوير پيشنهاد گرديده است. در اين کار، به منظور آناليز فيلم هاي پرتونگاري از روشهاي پردازش تصاوير ديجيتال استفاده شده است. نتايج بدست آمده از اجراي روش پيشنهادي بر روي ۶۰ قطعه فيلم پرتونگاري ناحيه جوش با كيفيت هاي متفاوت، حاكي از آن است كه اين روش، قابليت آشكارسازي عيب هاي جوش در فيلم هاي با كيفيت بالا و متوسط را با دقت ۱۰۰% و در فيلم هاي با كيفيت پايين و بسيار پايين را به ترتيب با دقت تقريبي ۸۷% و ۴۷% دارا مي باشد.