مقاله بهينه سازي مدل آميزه هاي گوسي با استفاده از شبكه هاي عصبي براي تشخيص زبان فارسي از ساير زبان ها در منابع اطلاعاتي گفتاري که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۷ در مهندسي برق مجلسي از صفحه ۶۵ تا ۷۵ منتشر شده است.
نام: بهينه سازي مدل آميزه هاي گوسي با استفاده از شبكه هاي عصبي براي تشخيص زبان فارسي از ساير زبان ها در منابع اطلاعاتي گفتاري
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بردارهاي ويژگي
مقاله تشخيص زبان فارسي
مقاله مدل آميزه هاي گوسي
مقاله نشانه گذار
مقاله شبكه هاي عصبي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شادمند علي
جناب آقای / سرکار خانم: شقاقي كندوان رامين
جناب آقای / سرکار خانم: اعتماد ياشار
جناب آقای / سرکار خانم: رزازي فربد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تشخيص خودكار زبان از سيگنال صحبت شامل الگوريتم ها و روش هايي است كه براي مدل كردن و دسته بندي كردن زبان هاي مختلف مورد استفاده قرار مي گيرند. مدل آميزه هاي گوسي(GMM) را مي توان به عنوان ابزاري قدرتمند در دسته بندي بردارهاي ويژگي براي زبان هاي مختلف استفاده كرد. تكنيك تشخيص زبان فارسي از ساير زبان ها، با استفاده از مدل آميزه هاي گوسي به عنوان سيستم پايه براي نشانه گذاري و شبكه هاي عصبي به عنوان پردازشگر پسين عملي مي باشد. بانك صوتي موردنياز در اين تحقيق از چندين كانال تلويزيوني ماهواره اي متنوع جمع آوري گرديده است. نتايج براي يك سيستم تركيبي از مدل آميزه هاي گوسي نشانه گذار با شبكه هاي عصبي و عدم وجود آن مقايسه شده است. در نهايت نشان داده مي شود كه استفاده از شبكه هاي عصبي به عنوان پردازشگر پسين نتيجه تشخيص زبان را بهبود مي بخشد.