مقاله به کارگيري آناليز موجک بسته اي Wavelet Packet در شناسايي موقعيت و عمق ترک در تيرهاي انحنا دار با استفاده از روش المان هاي محدود که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در مهر ۱۳۸۹ در نشريه مهندسي عمران و نقشه برداري (دانشکده فني) (Civil Engineering Infrastructures) از صفحه ۴۴۷ تا ۴۵۶ منتشر شده است.
نام: به کارگيري آناليز موجک بسته اي Wavelet Packet در شناسايي موقعيت و عمق ترک در تيرهاي انحنا دار با استفاده از روش المان هاي محدود
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تبديل موجک بسته اي
مقاله شاخص نرخ انرژي
مقاله آناليز ديناميکي
مقاله تحليل سيگنال
مقاله شناسايي ترک

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: لطف الهي يقين محمدعلي
جناب آقای / سرکار خانم: كوه درق مهدي

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بسياري از شکست هاي سازه اي بسبب گسيختگي مواد تشکيل دهنده رخ مي دهند. آغاز اين گسيختگي ها با ترک توام بوده که با گسترش خود به عنوان تهديد جدي براي رفتار سازه محسوب مي شوند، بر اين اساس روشهاي تشخيص و نمايان سازي ترک موضوع تحقيقات گسترده اي است که تاکنون انجام شده و کماکان ادامه دارد. در اين مقاله ابتدا سازه با استفاده از نرم افزار اجزا محدود (ANSYS) تحت آناليز ديناميکي گذرا قرار گرفته و سپس تاريخچه شتاب – زمان، در نقاط مختلف از آن برداشت مي شود. در ادامه اين سيگنال ها در نرم افزار MATLAB به مولفه هاي  Wavelet Packet تجزيه مي شود و شاخص نرخ انرژي براي هر کدام محاسبه مي شود که آن را با  (WPERI)نشان مي دهند. نتايج بيانگر آنست که اين شاخص ها، معياري حساس و دقيق براي شناسايي ترک مي باشد.