مقاله به کارگيري پنل هاي چندلايه فلزي-کامپوزيتي در سازه و بدنه خودرو به منظور افزايش ايمني عابر پياده که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۹ در مطالعات مديريت ترافيك از صفحه ۲۵ تا ۳۸ منتشر شده است.
نام: به کارگيري پنل هاي چندلايه فلزي-کامپوزيتي در سازه و بدنه خودرو به منظور افزايش ايمني عابر پياده
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پنل هاي چندلايه کامپوزيتي-فلزي
مقاله کاهش صدمات تصادف
مقاله کاهش مصرف سوخت خودرو و جذب انرژي تصادف

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مرزبان راد جواد
جناب آقای / سرکار خانم: خليلي حميدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در بيشتر كشورهاي اتحاديه اروپا، تعداد تلفات جاده اي در طول بيست سال اخير كاهش يافته است. طراحي خودرو و روش هاي تكنيكي جديد در مورد ايمني، موجب جلوگيري از تصادفات شده و همچنين رفتار راننده و عابرپياده و سرويس فوري اورژانس و اعمال قوانين ترافيكي، همه و همه به اين موضوع كمك كرده است. اخيرا فعاليت هاي زيادي در اتحاديه اروپا براي افزايش ايمني عابرپياده به عمل آمده است. بدين منظور كميته اروپايي رسيدگي به ايمني خودرو تشكيل و مطالعات مختلفي در مورد ايمني عابرپياده انجام شد. وظيفه اين گروه تعيين روش هاي آزمون و حدنصاب مورد قبول است كه خودروها در هنگام تصادف با عابرپياده بايد به آن برسند. بر اساس اين تحقيقات روش هاي آزمون و قوانين براي حفاظت از عابرپياده در برخورد از جلو تعيين شد.
بررسي آمار تصادف در کشورهاي مختلف نشان مي دهد که بيشتر تصادفات منجر به مرگ عابرپياده مربوط به برخورد سر به قسمت جلوي خودرو است که يکي از روش هاي جديد کاهش صدمات، تغيير جنس سازه و بدنه خودرو و جايگزين کردن پنل يک پارچه فلزي با پنل هاي چندلايه کامپوزيتي-فلزي مخصوصا در قسمت درب موتور است. اين امر باعث مي شود ميزان شتاب وارد بر سر عابرپياده به ميزان قابل توجهي کاهش يافته و در نتيجه از ميزان مرگ ناشي از تصادفات کاسته شود. به کارگيري پنل هاي چندلايه در سازه و بدنه خودرو، مزيت هاي ديگري همچون افزايش جذب انرژي تصادف در اين نوع پنل و کاهش صدمه به سرنشين خودرو و کاهش وزن و مصرف سوخت خودرو را به همراه دارد. در اين مقاله چگونگي به کارگيري پنل هاي چندلايه کامپوزيتي-فلزي در سازه و بدنه خودرو را مورد بررسي قرار داده و مزيت هاي به کارگيري آنها را بيان مي داريم.