مقاله بيان الفرق بين الإلحاد والزندقة و التعطيل و بين دقائق التوحيد از ابواسحاق بن نظام بن منصور شيرازي واعظ (به انضمام دو اجازه به جلال الدين صديق طبسي) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۸ در جاويدان خرد از صفحه ۴۳ تا ۵۷ منتشر شده است.
نام: بيان الفرق بين الإلحاد والزندقة و التعطيل و بين دقائق التوحيد از ابواسحاق بن نظام بن منصور شيرازي واعظ (به انضمام دو اجازه به جلال الدين صديق طبسي)
این مقاله دارای ۱۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ابواسحاق بن نظام بن منصور شيرازي واعظ
مقاله جلال الدين صديق طبسي
مقاله امام بن العلا
مقاله عبدالغفار بن سعيد بن عبداله
مقاله بيان الفرق بين الإلحاد والزندقة و التعطيل و بين دقائق التوحيد

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سوري محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
ابواسحاق بن نظام بن منصور شيرازي واعظ يکي از دانشمندان سده نهم هجري و ساکن يزد است که درباره او تقريبا هيچ آگاهيِ مهمي وجود ندارد. رساله کوتاه بيان الفرق بين الإلحاد والزندقة و التعطيل و بين دقائق التوحيد از آثار مسلم اوست که به خط خودش در کتابخانه فاضل خوانساري در خوانسار (مجموعه خطي شماره ۲۳۹) باقي مانده است. او اين رساله را به جلال الدين صديق طبسي اهدا کرده است. از اين فرد نيز هيچ اطلاع ديگري در دست نيست. در همان مجموعه خطي دو اجازه روايت و اجتهاد به جلال الدين صديق طبسي وجود دارد، از امام بن العلا و عبدالغفار بن سعيد بن عبداله، که اين دو فرد نيز براي ما ناشناخته اند. در اينجا اين سه متن را تصحيح کرده ايم.