مقاله تاثير استفاده از زئوليت خام و زئوليت غني شده با NH4 بر عملکرد و کيفيت ميوه گوجه فرنگي در شرايط کاهش نيتروژن و کشت بدون خاک که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در نيمه دوم ۱۳۸۸ در علوم باغباني (علوم و صنايع كشاورزي) از صفحه ۴۱ تا ۵۱ منتشر شده است.
نام: تاثير استفاده از زئوليت خام و زئوليت غني شده با NH4 بر عملکرد و کيفيت ميوه گوجه فرنگي در شرايط کاهش نيتروژن و کشت بدون خاک
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله هيدروپونيک
مقاله بستر کشت
مقاله زئوليت
مقاله نيتروژن

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: اسفندياري آزاده
جناب آقای / سرکار خانم: تقوي تكتم السادات
جناب آقای / سرکار خانم: بابالار مصباح
جناب آقای / سرکار خانم: دلشاد مجتبي

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
به منظور مطالعه اثر بستر زئوليت در مقايسه با پرليت بر عملکرد و کيفيت ميوه گوجه فرنگي (Lycopersicon esculentum Mill. cv. Beril )  در کشت هيدروپونيک، بسترهاي متفاوت پرليت، مخلوط حجمي زئوليت غني شده با آمونيوم به همراه پرليت و زئوليت خام و پرليت (۹۰ vp/10vz) به صورت کرت خرد شده و طرح بلوک کاملا تصادفي با دو محلول غذايي (محلول غذايي با فرمول کامل و محلول غذايي با %۳۰ کاهش نيتروژن) مورد بررسي قرار گرفتند. در طول دوره رشد صفات کمي و کيفي ميوه مورد ارزيابي قرار گرفتند و مشخص شد که وزن ميوه ها، طول آنها و درصد اسيديته با کاهش نيتروژن در محلول غذايي کاهش يافت؛ ميوه هاي ريز (زير ۷۰ گرم) با کاهش نيتروژن افزايش پيدا کرد و عملکرد ميوه ها تحت تاثير محلول قرار نگرفت. بستر بر عملکرد ميوه ها، تعداد ميوه در بوته، وزن ميوه، توليد ميوه هاي متوسط (۷۰-۱۰۰ گرم) تاثير معني دار داشت و بيشترين مقدار اين صفات در بستر زئوليت غني شده و پرليت بدست آمد. اثر متقابل محلول ضعيف شده و بستر زئوليت شارژ شده، باعث کاهش وزن ميوه، درصد ماده خشک ميوه و درصد ويتامين ث شد. در مورد ميزان مواد جامد قابل حل، سفتي و چگالي ميوه ها تفاوت معني داري در بين تيمارها ديده نشد.