مقاله تاثير بهينه تجارت الكترونيك بر مديريت زنجيره تامين که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۸ در رشد فناوري از صفحه ۴۲ تا ۴۸ منتشر شده است.
نام: تاثير بهينه تجارت الكترونيك بر مديريت زنجيره تامين
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تجارت الكترونيك
مقاله مديريت زنجيره تامين
مقاله مبادله الكترونيك داده ها

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حيدري قره بلاغ هادي
جناب آقای / سرکار خانم: محب رباني سعيد
جناب آقای / سرکار خانم: زندحسامي حسام

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مزيت رقابتي يك سازمان، به ميزان زيادي وابسته به كارآمدي زنجيره تامين آن سازمان است. امروزه مديريت زنجيره تامين، يك بدنه در حال رشد از ابزارها و فناوري ها، براي هماهنگي و بهينه سازي فرآيندهاي كليدي، از جمله: كاهش هزينه ها، افزايش كيفيت، تسهيل توزيع، افزايش رضايت مشتري و … است و در اين راستا مديريت زنجيره تامين در جهت نيل به اين اهداف و افزايش فرصت ها، بايد هماهنگي بين اعضاي زنجيره اش را ارتقا دهد. با رشد فناوري اطلاعات، در سال هاي اخير شاهد هستيم، تجارت الكترونيك باعث تحول در اركان مديريت تامين شده است. به ويژه اينترنت كه بخش لاينفك و ضروري تجارت الكترونيك است، داراي پتانسيل و ظرفيت بالايي براي كارا كردن زنجيره تامين مي باشد. اين مقاله، با توجه به مفاهيم تجارت الكترونيك و مديريت زنجيره تامين، به بررسي عوامل تاثير گذار بر اقتباس فناوري در يك سازمان و پيرو آن، تاثير تجارت الكترونيك به عنوان يك فناوري نوظهور، بر بخش هاي مختلف زنجيره مي پردازد.
توسعهSCM  و تغيير در استراتژي واحدهاي تجاري همگام با پيشرفت تجارت الكترونيك، با وجود مشكلات و موانع ذاتي، لزوم پاسخگويي به چالش هاي پيش روي اين فناوري جهت اجرايي كردن و پياده سازي را ضروري مي سازد.