مقاله تاثير طول الياف پلي پروپيلن و درصد اختلاط آن در بتن بر روي خصوصيات مقاومت فشاري و خمشي بتن که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز و زمستان ۱۳۸۷ در فناوري نساجي (علوم و تكنولوژي نساجي) از صفحه ۹۳ تا ۱۰۰ منتشر شده است.
نام: تاثير طول الياف پلي پروپيلن و درصد اختلاط آن در بتن بر روي خصوصيات مقاومت فشاري و خمشي بتن
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بتن اليافي
مقاله مقاومت فشاري
مقاله مقاومت خمشي
مقاله الياف پلي پروپيلن

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: لهراسبي فرشاد
جناب آقای / سرکار خانم: قاسم نيا علي
جناب آقای / سرکار خانم: منصوري عباس

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
نوع بتن مورد استفاده براي ساخت و ساز و نحوه تهيه آن در صنايع ساختمان سازي بسيار حايز اهميت مي باشد. امروزه تحقيقات زيادي در مورد استفاده از مواد گوناگون بعنوان تقويت کننده در بتن ها صورت گرفته است که از جمله موادي که کاربرد آن رو به گسترش مي باشد الياف نساجي است.
استفاده از تقويت کننده هايي مانند الياف پلي پروپيلن در انواع محصولات بتني به جهت تقويت خواص بتن بعنوان يک راه کار مناسب مي باشد که از ديرباز تاکنون مورد بررسي بسياري از محققين قرار گرفته است. در اين تحقيق به تاثير استفاده از الياف پلي پروپيلن با طول هاي مختلف و درصد هاي وزني معين در بتن و بررسي خواص ايجاد شده بخصوص در مورد مقاومت فشاري و خمشي بتن پرداخته شده است.
نتايج حاصله از آزمايشات نشان مي دهد که افزودن الياف پلي پروپيلن در کمترين حالت ۴٫۴ درصد و در بيشترين حالت ۹٫۴ درصد باعث افزايش مقاومت فشاري بتن و در مورد مقاومت خمشي افزودن اين الياف در کمترين حالت ۴ درصد و در بيشترين حالت ۶٫۳ درصد باعث افزايش شده است. در مجموع استفاده از مقادير معيني از الياف در بتن نه تنها بر روي خواص فشاري و خمشي بتن تاثير نامطلوب نمي گذارد بلکه باعث افزايش مقاومت فشاري و مقاومت خمشي بتن نيز مي گردد .