مقاله تحليل ترافيکي شبکه هاي درون شهري با استفاده از نرم افزار شبيه سازي Corsim (مورد مطالعه: خيابان شهيد دستغيب شهر تهران) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۹ در مطالعات مديريت ترافيك از صفحه ۱۱ تا ۲۴ منتشر شده است.
نام: تحليل ترافيکي شبکه هاي درون شهري با استفاده از نرم افزار شبيه سازي Corsim (مورد مطالعه: خيابان شهيد دستغيب شهر تهران)
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله شبيه سازي
مقاله نرم افزار Corsim
مقاله زمان سفر
مقاله تاخير

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حاجي حسينلو منصور
جناب آقای / سرکار خانم: شريفيان ميثم
جناب آقای / سرکار خانم: پاك روشن بيژن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
نرم افزار Corsim يک نرم افزار شبيه ساز ريزنگر در علم مهندسي ترافيک است که قدرت بالايي در تحليل و بررسي شبکه هاي درو ن شهري دارد. در دنياي امروز استفاده از اين نوع نرم افزارها يکي از راه حل هاي اساسي در تحليل معضلات ترافيکي محسوب مي شود. استفاده از اين نرم افزار در عين حال که کم هزينه است و نتايج در آن به سرعت به دست مي آيد، از آشفتگي ترافيکي که اغلب در آزمايش هاي محلي به وجود مي آيد جلوگيري مي کند. در اين تحقيق، تحليل ظرفيت و بهينه سازي جريان ترافيک در خيابان دستغيب حدفاصل استاد معين و بزرگراه آيت اله سعيدي به وسيله نرم افزارشبيه سازي Corsim، مورد بررسي قرار گرفت. در شبيه سازي اين شبکه، اطلاعات فيزيکي و ترافيکي مورد نياز مربوط به داده هاي ورودي از اطلاعات فايل GIS سازمان حمل و نقل و ترافيک و برداشت ميداني حاصل شد. سپس شبيه سازي شبکه در حالت کنوني و حالت تغييريافته پيشنهادي در ساعات اوج ترافيکي صبح و عصر انجام گرديد. نتايج نشان داد که با يک طرفه کردن خيابان دستغيب حدفاصل خيابان هاشمي و بزرگراه سعيدي (شرق به غرب)، مجموع کل تاخيرات در زمان اوج ترافيک صبح در شبکه ۷٫۳ درصد و در زمان اوج ترافيک عصر ۴٫۹ درصد کاهش مي يابد. همچنين زمان کل سفر در شبکه در فاصله ۳۰ دقيقه شبيه سازي در زمان اوج ترافيک صبح از ۱۲۴ ساعت به ۱۲۰ ساعت کاهش و سرعت متوسط وسايل نقليه از ۲۰km/h به ۲۲km/h افزايش يافت. نرم افزار استفاده شده در اين تحقيق قبلا با شرايط ترافيکي ايران کاليبره شده است.