مقاله تحليل مقايسه ‏اي رفتار كشاورزان در نحوه هزينه ‌كرد تسهيلات بانكي كشاورزي (مطالعه موردي: شهرستان خوي، آذربايجان غربي) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۹ در اقتصاد و توسعه كشاورزي (علوم و صنايع كشاورزي) از صفحه ۳۴۶ تا ۳۵۵ منتشر شده است.
نام: تحليل مقايسه ‏اي رفتار كشاورزان در نحوه هزينه ‌كرد تسهيلات بانكي كشاورزي (مطالعه موردي: شهرستان خوي، آذربايجان غربي)
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله انحراف وام‌ هاي كشاورزي
مقاله هزينه ‌كرد
مقاله نظارت كارشناسان
مقاله بيمه محصولات كشاورزي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ورمزياري حجت
جناب آقای / سرکار خانم: كلانتري خليل
جناب آقای / سرکار خانم: شعبانعلي فمي حسين

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هرچند کشاورزان هميشه به طور جدي براي تامين سرمايه خود، به بانک ‌ها متكي بوده‌اند، ولي موضوع مهم تر كه كمتر مورد بررسي و پژوهش قرار گرفته است، بررسي نحوه هزينه ‌كرد اين اعتبارات توسط كشاورزان و تبيين بايدها و نبايدهاي آن است. پژوهش حاضر، در پي بررسي نحوه هزينه ‌كرد اين تسهيلات توسط كشاورزان با ويژگي هاي مختلف فردي، اجتماعي و اقتصادي و تبيين متغيرهاي متمايزكننده بهره ‌برداران در اين رابطه است. نمونه تحقيق (۱۲۰ نفر) از بين جامعه آماري (۴۵۹۲ نفر) كشاورزان شهرستان خوي در آذربايجان غربي كه در بين سال‌ هاي ۱۳۸۶-۱۳۸۱ حداقل يک بار وام كشاورزي اخذ نموده ‌اند، بوده که با استفاده از روش طبقه ‌اي با انتساب متناسب انتخاب شدند. نتايج مطالعه نشان داد که کشاورزان در زمينه ميزان استفاده از وام در بخش کشاورزي، با توجه به متغيرهاي نوع وام كشاورزي، استفاده از بيمه محصولات كشاورزي، دفعات نظارت پس از اعطاي وام، حجم وام و سطح تحصيلات با يکديگر متفاوت بوده ‌اند.