مقاله تحولات نوين در زيبايي شناسي تصوير متحرک: تاثيرات فن آوري ديجيتالي بر توليد فيلم هاي داستاني انيميشن از دهه ۱۹۸۰ به بعد که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز و زمستان ۱۳۸۷ در باغ نظر از صفحه ۳۷ تا ۴۸ منتشر شده است.
نام: تحولات نوين در زيبايي شناسي تصوير متحرک: تاثيرات فن آوري ديجيتالي بر توليد فيلم هاي داستاني انيميشن از دهه ۱۹۸۰ به بعد
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله هنرهفتم (سينما)
مقاله هنر هشتم (انيميشن)
مقاله انيميشن کامپيوتري
مقاله تصاوير گرافيک کامپيوتري
مقاله انيميشن دو بعدي
مقاله انيميشن سه بعدي (کامپيوتري و خميري)
مقاله انيميشن روي طلق و فيلم زنده

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: کوپال عطااله
جناب آقای / سرکار خانم: وزيري شيوا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
انيميشن از دهه ۱۹۸۰ تاکنون تغييرات و تحولات مهمي را پشت سر گذاشته است. در اين دوران، هنر و صنعت انيميشن سازي با ورود کامپيوتر به اين عرصه، متحول شده است؛ و بدين ترتيب، ضروري است که براي اين محدوده تاريخي، برگ جديدي به تاريخچه انيميشن سازي اضافه شود. اين سال ها دوران مهم و تاثيرگذاري براي انيميشن بوده است. تغييرات در مديريت شرکت ها، بازنشسته شدن گروه هاي قديمي و ورود و شکوفايي نسل جديد، همگي دست به دست هم داد تا تغييراتي اساسي در جريان توليدات انيميشن به وجود آيد. در اين دوره، دنيا با امکانات جديد هنر انيميشن و قابليت هايي که مي توانست با کمک تکنولوژي ديجيتال به دست آورد، کم کم آشنا شد و آن را وسعت داد؛ تا جايي که امروزه مي توان گفت، کمتر فيلم بلند، کوتاه و تجربي انيميشن را مي توان يافت که از تکنولوژي کامپيوتري – دست کم در يکي از مراحل توليدش – استفاده نکرده باشد. اين مقاله به طور کلي به سه موضوع اصلي مي پردازد. نخست به پيدايش انيميشن کامپيوتري و ورودش به دنياي انيميشن، تا تسخير آن پرداخته شده است. سپس شرکت هاي مطرح و جريان ساز در صنعت انيميشن سازي جهان و توليداتشان مورد بررسي قرار گرفته اند. در اين قسمت توليدات استوديوهاي والت ديزني (Walt Disney)، پيکسار (Pixar)، دريم ورکز (DreamWorks)، آردمن (Aardman) و گيبلي (Ghibli) در سال هاي پس از ۱۹۸۰ بر شمرده مي شوند. در انتها، به جريان توليد انيميشن در اروپا اشاره شده است و انيماتورهاي مستقل برجسته و تاثيرگذار در عرصه اين هنر معرفي شده اند.